AK Parti'den CHP ile işbirliği sinyali

Başmüzakereci Egemen Bağış, uzun tutukluluk sürelerinin seçim sonrasında gündeme gelebileceğini ve düzenleme için CHP ile işbirliğine gidebileceklerini söyledi.

08.04.2011 - 14:46

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da temaslarda bulunan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği ve iç siyasetle ilgili NTV'ye önemli açıklamalar yaptı.

Başmüzakereci Egemen Bağış, uzun tutukluluk sürelerinin seçim sonrasında Meclis gündemine gelebileceğini söyledi.

Bağış, ana muhalefet partisi CHP ile işbirliği içinde tutukluluk süreleri için yeni bir düzenleme yapılabileceğini vurguladı.

Ergenekon davası kapsamında tutuklanan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'la ilgili Avrupa Parlamentosu üyelerinden aldığı mektubu da anlatan Bağış, onlara yargının bağımsız olduğu yanıtını verdiğini aktardı.

Başörtülü milletvekili tartışmasına da değinen Bağış, başörtüsü özgürlüğünü mini etek özgürlüğü kadar önemsediğini ifade etti. Egemen Bağış, "Farklı kesimlere uygulanan barajlar tartışılmalı, toplumun hiçbir kesimi ülkesine kırgın hale getirilmemeli. Herkes Meclis'e baktığında kendinden bir temsilciyi orada görebilmeli" dedi.

Devlet Bakanı Bağış, CHP'ye de yüklendi. Bağış, Kılıçdaroğlu'nun seçim sonrasında partinin başında kalamayacağını savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...