AK Parti'den Sedef Kabaş'a tepki

Gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeleri yargıyı harekete geçirdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Kabaş hakkında "Cumhurbaşkanı'na hararet" suçlamasıyla soruşturma başlattı. Kabaş'ın söz konusu ifadeleri canlı yayında sarf ettiği TELE-1 televizyonu hakkında RTÜK de inceleme başlattı. Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine hem Cumhurbaşkanlığı'dan hem de AK Parti'den sert tepki geldi.

Haberler - NTV Haber 22.01.2022 - 02:16 | Son Güncelleme : 22.01.2022 - 07:08

AK Parti'den Sedef Kabaş'a tepki

Gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı 'a yönelik ifadelerine hem Cumhurbaşkanlığı hem de AK Parti'den sert tepki geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Siyasetin de muhalefetin de gazeteciliğin de bir ahlakı vardır" dedi. Hakaretin bir özgürlük değil suç olduğunu vurguladı.

Kabaş'a bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı'na yönelik çirkin üslubun millete ve milli idareye hakaret olduğunu söyledi. Bu tür davranışlarla hukuki ve siyasi olarak mücadele edeceklerini belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise Sedef Kabaş'ın ifadelerini "İlke, ahlak ve hukuk tanımayan bir dilin somutlaşmış bir örneği olarak" niteledi.

GÖZALTINA ALINDI

Sedef Kabaş'ın sözleri yargıyı da harekete geçirdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kabaş hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlasıyla soruşturma başlattı.

Gece evinde gözaltına alınan Sedef Kabaş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Sosyal medya üzerinden bilgilendirme yapan Kabaş'ın avukatı Uğur Poyraz, "Müvekkilim ifade verdikten sonra, adliyeye çıkarılacak" dedi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de, Sedef Akbaş'ın söz konusu ifadeleri canlı yayında sarf etiği TELE-1 televizyonu hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...