AK Parti'li aday: Veli Küçük'ü bir kere gördüm

Ergenekon sanığı Veli Küçük ile çekilen fotoğrafı ortaya çıkan AK Parti'nin Hatay milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, fotoğrafın Türk Kurultayı'nda çekildiğini belirterek, "Bir daha ne konuştum, ne de gördüm" dedi.

14.05.2011 - 01:46

AK Parti'li aday: Veli Küçük'ü bir kere gördüm

Ergenekon sanığı Veli Küçük ile birlikte çekilen fotoğrafı ortaya çıkan AK Parti'nin Hatay beşinci sıra milletvekili adayı Hacı Bayram Türkoğlu, Küçük’le Türk Kurultayı'ndaki resepsiyonda tanıştırıldığını ve o sırada fotoğraf çektirdiğini belirterek, “Bir daha ne konuştum, ne de gördüm” dedi.

MHP'den iki dönem Dörtyol Belediye Başkanı olarak görev yapan ve AK Parti'ye geçen Hacı Bayram Türkoğlu'nun, Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile çekilen fotoğrafları gazetelerde yer aldı.

Azerbaycan'ın Dış Türklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından 2006'da düzenlenen 'Dünya Türkleri Kurultayı'nda çekildiği ortaya çıkan fotoğrafla ilgili konuşan Türkoğlu, o dönem Ülkü Ocakları Dörtyol Şubesi ikinci başkanı olarak kurultaya davet edildiğini ve o dönem Azerbaycan Kültür Derneği Başkanlığı da yaptığını açıkladı.

Türkoğlu, şunları söyledi:

"Bu sıfatlarımla Türk Kurultayı'na katıldım. Kurultay süresince çok sayıda insanla iyi ilişkilerin pekiştirilmesi, yardım ve dayanışmanın güçlendirilmesi için görüşme yaptım. Kurultay sonrası verilen resepsiyonda şimdi kim olduğunu hatırlamadığım bir kişi tarafından Veli Küçük ile tanıştırıldım. Kendisinin emekli paşa olduğu söylendi. Ben de Türk ordusunun güzide bir emekli paşası olduğu düşüncesiyle kendisiyle karşılıklı iyi niyet temennilerimizi ilettik. İlk tanışıklığımız o dur. Ondan sonra ne telefonla, ne de şahsen bir görüşmem olmamıştır. Resepsiyon esnasında çok sayıda fotoğraf çekildi, bu fotoğrafın çekildiğini bile unutmuşum."

AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyacı ise fotoğrafın AK Parti'de sıkıntı yaratmadığını, Veli Küçük ile herkesin fotoğraf çektirebileceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...