AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, Kahramanmaraş Belediyesi Meclisi tarafından mahalle yapılan, ancak itiraz üzerine Danıştay kararı ile yeniden belde statüsüne kavuştuğu için 7 Mart'ta belediye başkanlığı seçimi yapılacak olan merkez Karacasu Beldesi'ndeki partisinin seçim bürosunu ziyaret etti.

Burada bir konuşma yapan Doğan, “Eğer biz birazcık tökezlersek bu Ergenekoncular falan halktan bu defa çok kötü intikam alır. Bu memlekette kimin kızının başı örtülü, hepsini fişlemişler. Kimin çocuğu İmam Hatip'e gidiyor hepsini fişlemişler. Kim muhafazakar, kim Ramazan’da oruç tutuyor hepsini fişlemişler.

Eee şimdi biz onları fişliyoruz. 40 sene onlar bu halka yaptı, inşallah sıra bizde. Yapmaya çalıştığımız bu” dedi.

Hükümet olarak iradeleri dışında kimsenin hiçbir şeyi kendilerine yaptırımayacağını söyleyen Doğan, şöyle konuştu: “Ben bir müteahhitle aynı masaya oturup bir çay içmedim. Eğer siyasetçiler, vekiller, belediye başkanları, zenginlerden yardım almaya başlamışsa iş bitmiş. Bizi konuşturmasınlar. Bizi konuştururlarsa laf bitmez. Yahu hükümet biziz. Yapılan her şeyi biz yaparız. Bizim istemediğimiz şeyi de kimse yapamaz."

CÜMLE MAKSADINI AŞTI
Avni Doğan, daha sonra yaptığı açıklamada kullandığı cümlenin maksadını aştığını söyledi.

Avni Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, 1995'ten beri yürüttüğü milletvekilliği sırasında yaptığı konuşmalarda ve verdiği konferanslarda demokrasiyi, insan haklarını savunduğunu, fişlemeye ciddi şekilde karşı olduğunu belirtti.

Bu yaklaşımını Türk basının yakından bildiğini ifade eden Doğan, şunları kaydetti:

''Bahse konu haberle ilgili konuşmamın tamamı baştan sona incelendiği takdirde, esasen fişlemenin yanlışlığına vurgu yaptığım anlaşılacaktır. 'Şimdi de biz onları fişliyoruz' cümlesindeki maksat, 40 yıldır fişleme yapanları deşifre ettiğimizi açıklamaya çalışmaktı. Kastım buydu, ancak cümle maksadını aşmıştır.

Gerek partimin gerek hükümetin gerekse şahsımın fişleme, takip etme gibi hukuka aykırı eylemlere karşı olduğumuz sürekli tekrarladığımız bir gerçektir.''