AK Parti'li Saral: Şaftı kayar, şirazesinden çıkar

Meclis’te CHP'li Bülent Tezcan’a yumruk atan AK Parti'li Oktay Saral, anlık gelişen, istemediği bir olay yaşadığını söyledi. Sabrının çok zorlandığını ifade eden Oktay Saral “En sakin adam şirazesinden çıkar, şaftı kayar” dedi. Saral, birini kırdığı zaman bazen aynaya bakıp yüzüne tükürdüğünü de ifade etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.01.2014 - 12:40

AK Parti'li Saral: Şaftı kayar, şirazesinden çıkar

TBMM’de dün CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Özcan’a saldıran Saral, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral basın toplantısı düzenledi.

Saral, Genel Kurul’da yaşanmasını arzu etmediği, talihsiz bir olay gerçekleştiğini söyledi.

Genel Kurul'daki kavganın sözlü tartışmalarla başladığını anlatan ve sözlerin ağırlığının kendilerini olumsuz etkilediğini kaydeden Saral, şöyle konuştu:

"Bir insanın sabrını bu kadar zorlamak... Bütün oradaki arkadaşlarımız inanın derviş oldular, sabır ede ede. Dünyanın sinirleri alınmış, en sinirsiz, en sakin adamını getirin vallahi de billahi de şirazesinden çıkar, şaftı kayar. Her şey bir anlık. Kimse bilerek, isteyerek böyle bir şey yapmaz. Hele bu parlamentoda bulunan, sorumluluğunu bilen bir insan kavganın adını bile anmamalıdır.

Ama anlık, spontane gelişen bir durum oldu. İnsan bazen duygularına yenik düşüyor. İstemediğimiz, mahcup olabileceğimiz birtakım şeyleri o anda yaşayabiliyoruz. İşte o anda da koştuk gittik, o olay oldu. Bunun neticesinde de kınama cezası aldım.

‘SANKİ KOMAYA GİRMİŞ’
CHP'li arkadaşlar olayı da dramatize noktasına koyarak senaryolaştırdılar. İşleri bu zaten. Geldiler, grup halinde açıklama yaptılar. Sanki arkadaş komaya gitmiş, bir şey olduğu yok. Olayı öyle büyütüyorlar ki."

‘BAZEN YÜZÜME TÜKÜRÜRÜM’
Saral, "Ben öyle bir insanım ki eve gittiğimde gün içinde birini kırdıysam gider, aynaya bakar, 'Oktay Saral bu sana yakışmadı' derim. İnanın bazen yüzüme de tükürürüm. Bunu herkes yapmalı" dedi.

Gazetecilerin kavgada yaralanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'dan özür dileyip dilemeyeceği sorusuna Saral, "Söylediklerimde her şey var" karşılığını verdi.

‘SİNİR HASTASI OLDUK’
Saral, bir başka soruyu yanıtlarken de "Biz Trabzonlu'yuz anlık kızarız, ama beş dakika sürer, geçer gider, kin tutmayız. Burada sinir hastası olduk, yüksek tansiyon hastası olduk" dedi.

‘İNŞALLAH BİR DAHA OLMAZ’
"Eve gidince ne hissettiniz? " sorusuna ise Saral, "Sabah namazına kadar birçok şeyler düşündüm. Olmamalıydı dedim ama oldu. Ok yaydan çıktı, gitti, saplandı. İnşallah bir daha olmaz" karşılığını verdi.

‘BEN DE MECLİS’TE OLMAYAYAYIM’
Saral, olayın ardından bazı AK Parti Milletvekillerinin kendisini tebrik ettiğinin ifade edilmesi üzerine de, "Kamer Genç diye bir adam var. Meclis'in seviyesi çok düştü. Ben buradan açık yüreklilikle söylüyorum; Meclis'e milletvekili olarak öyle adaylar yapsınlar ki bu tarz insanlar ben de dahil olmak üzere olmayalım Meclis'te. Meclis'te 76 milyon insanımıza layık, onların beklentileri içinde olan insanlar olsun" dedi.

CHP'Lİ VEKİLLE KARŞILAŞIRSA...
Oktay Saral, "Tezcan'ı görünce ne yapacaksınız?” sorusuna ise "Zaman her şeyin ilacıdır" yanıtını verdi.

Saral, açıklamalarının ardından yazılı olarak hazırladığı bir metni de okudu.

Sayfa Yükleniyor...