AK Parti'lilere silahlı saldırı: 2 yaralı

Hakkari Şemdinli ilçe merkezinde bayrak asan AK Parti'lilere yönelik gerçekleşen silahlı saldırıda, 2 kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı 21.02.2014 - 21:16

AK Parti'lilere silahlı saldırı: 2 yaralı

30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, Beşevler Mahallesi'nde bayrak asma çalışması yapan AK Parti Şemdinli Belediye Başkan adayı Fikri Algül ile beraberindeki partililere yönelik, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce silahlı saldırıda bulunuldu.

Kurşunların, partililerin bulunduğu araca isabet etmesi sonucu AK Parti Şemdinli Gençlik Kolları Başkanlığı üyelerinden Şefik (25) ve Özal Özer (28) yaralandı.

Çevredekilerin yardımıyla Şemdinli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, tedavi altına alındı.

Saldırının ardından olay yerine giden polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için geniş çaplı araştırma başlattı.

AK Parti Şemdinli Belediye Başkan adayı Fikri Algül, seçim çalışması için Beşevler Mahallesi'nde parti bayraklarını astıkları sırada önce taşlı saldırıya maruz kaldıklarını, ardından silahlı saldırının gerçekleştiğini söyledi.

Kurşunların partilileri taşıyan araca isabet etmesi sonucu gençlik kolları üyelerinden Şefik ve Özal Özer'in yaralandığını vurgulayan Algül, "Bu süreçte adaylıktan çekilmemiz yönünde sürekli tehdit alıyorduk. Çok fazla baskı söz konusuydu. Çalışmalarımız baskıya, tehdite rağmen devam ediyor. Son aşaması da bu oldu. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum" dedi.

EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN AÇIKLAMA
Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, Şemdinli ilçesinde AK Parti'lilere yönelik yapılan saldırıya ilişkin, "Şu ana kadarki bulgularda silahla yaralanma görünmüyor" dedi.

İl Emniyet Müdürü Ergüder, saldırıyla ilgili ilk değerlendirmenin, mağdurların verdiği ifadeye göre yapıldığını söyledi.

Şemdinli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralılar Şefik ve Özal Özer'in muayenesinde, doktorların, ateşli silahla yaralanma bulgusuna rastlamadığını belirttiğine işaret eden Ergüder, "Saldırı sonucu aracın camı patlamış ve bu silah patlaması gibi algılanmış olabilir. Aracın içinde taş parçaları var. Şu ana kadarki bulgularda silahla yaralanma görünmüyor. Olay yeri inceleme ekipleri, çalışmalarına devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Şemdinli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılar Şefik ve Özal Özer'in, tedavilerinin ardından taburcu edildiği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...