'AK Parti'nin başına Kurtulmuş' spekülasyonu!

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan'ın köşke çıkacağı kendisinin de AK Parti'nin başına geçeceği yönündeki iddiaya yanıt verdi.

20.07.2010 - 19:46

'AK Parti'nin başına Kurtulmuş' spekülasyonu!

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu'yu parti genel merkezinde kabul etti.

Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, ''Medyada Başbakan Erdoğan'ın köşke, sizin de başbakanlığa geçeceğiniz yönünde bir haber çıktı, nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu karşısında şunları söyledi:

"Kem benimle hem de partimle ilgili yazılmış yüzlerce makale var. Bu makaleleri kimin hangi amaçla hangi bilgiye dayanarak yazdığını bilmiyorum. Tamamen bir spekülasyon.''

Kurtulmuş, ''Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun kızının düğününe katıldığı ve AK Partililerin kendisine büyük ilgi gösterdiğinin'' anımsatılması üzerine, ''Hayat sadece politikadan ibaret değildir'' sözünü yineledi.

Kurtulmuş, Davutoğlu'nu gençlik yıllarından itibaren yakından tanıdığını, Memnune Davutoğlu'nun da bebekliğini bildiğini ifade ederek, ''Siyaseten görüşlerimiz çok farklı olabilir. Çok farklı partilerde bulunabiliriz ama sonuçta hayatta bir de dostluklar, arkadaşlıklar, ahbaplıklar var. Bu çerçevede çok eski bir arkadaşımızın, ahbabımızın düğününe gitmek, son derece doğal bir vesiledir. Memnune, bizim bir yerde yeğenimizdir. Onun düğününe gitmek de arkadaşlık hukukunun vazifesidir. Orada da önceden beri tanıdığımız birçok arkadaşla karşılaşmış olmak da o düğünün icaplarından birisidir.

Dolayısıyla bunu çok fazla abartıp, çok normal, sıradan bir işi abartıp buradan politik sonuçlar çıkarmaya kalkmamak lazım.''

"KARDEŞLİK ZEDELENMESİN"
Kurtulmuş, Fatih Erbakan ve Elif Erbakan Altınöz'ün olağanüstü kongreye yönelik açıklamalarına ilişkin soru üzerine şöyle konuştu:

"Tabii, doğal olarak iki liste çıkmış her kongrede olduğu gibi birtakım kırgınlıklar, birtakım küskünlükler, birtakım maksadını aşan sözler olabilir. Ben çok genel olarak hep şunu söylüyorum, bugüne kadar da konuşmuyorum, bundan sonra da konuşmayacağım. Sadece prensip söylüyorum, hayat sadece politikadan ibaret değildir. Dostluklar, arkadaşlıklar, kardeşlikler var. Hiç kimse kardeşlik hukukunu zedeleyecek olan birtakım sözleri söylemesin. Hiç kimse de rica ediyorum, sonradan 'yanlış anlaşıldım', 'onu kastetmedim' anlamına gelecek sözler söylemesin.''

''DERİN ÇATLAKLARA VESİLE OLACAKTIR''
Saadet Partisi'nin, kongreden aldığı ivmeyle büyük coşkuyla yoluna devam ettiğini ifade eden Kurtulmuş, olağanüstü kongreye yönelik bir soruyu yanıtlarken de ''Bir olağanüstü kongre lafının şu aşamada telaffuz edilmesi, korkarız ki birtakım ilave küskünlüklere, kırgınlıklara, belki birtakım derin çatlaklara vesile olacaktır. Onun için bu konuda da herkesin itidalli olmasını, kendi içerisinde hareket etmesini tavsiye ederiz. Ayrıca, Türkiye'de hukuk ne gerektiriyorsa onu da yerine getiririz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...