AK Parti'nin eski ağır topuna TRT'den yanıt

AK Parti'nin eski milletvekillerinden Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, TRT Şeş'e yönelik eleştirilerine yanıt geldi.

Anadolu Ajansı 28.11.2011 - 18:28

AK Parti'nin eski ağır topuna TRT'den yanıt

TRT Genel Müdürlüğü, AK Parti'nin eski genel başkan yardımcılarından Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, basında, ''Kürtçe masal bile yasak'' başlığla yer alan açıklamalarına yanıt verdi.

Açıklamada, ''Sayın Dengir Mir Mehmet Fırat, 'TRT Şeş'te çocuklara yönelik program yapılmasının yasak olduğunu biliyor musunuz' cümleleriyle kamuoyuna yanlış bilgiler içeren bir beyan vermiştir" denildi.

Açıklamada, "Dengir Mir Mehmet Fırat, Şirinok isimli çocuk programımızı izlerse orada bol bol Kürtçe masal anlatıldığını görecektir'' ifadeleri kullanıldı.

Yazılı açıklamada, TRT6'da 24 saat Kürtçe yayın yapıldığı ve Kürtçe'nin değişik ağız ve şivelerindeki yayınların sadece Türkiye'de değil, komşu ülkelerde de büyük beğeni kazandığı vurgulanarak ''Günün herhangi bir saatinde TRT6'yı izleyenler, çocuk programlarına da rahatlıkla ulaşabilirler'' denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Yine çocuk programlarını fazlasıyla yayınlayan TRT6, Kürtçe öğrenmek ve Kürtçesini geliştirmek isteyen çocuklar için en büyük kaynak olmuştur.

İzlemediği bir kanal hakkında haksız ve hukuksuz beyan verenlere en güzel cevap, TRT6 yayınlarıdır. Bugüne kadar onlarca değişik çocuk programı yayınlayan TRT6, halkın gözündeki beğenisini her geçen gün arttırmaya devam edecektir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...