'AK Parti'nin gövdesini ben silkeliyorum'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Anadolu yakasında bir günde 9 ilçeyi ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin gövdesini ben silkeliyorum, dallarını da siz silkeleyin. Allah rızası için, gerçi şimdi bunu yine kullanacak, varsın kullansın, bir meyve bile yok" diye konuştu.

06.05.2011 - 19:21

'AK Parti'nin gövdesini ben silkeliyorum'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul'un Anadolu Yakası’nda deyim yerindeyse ayak basmadık yer bırakmadı.

Programa Ümraniye ile başladı. Üsküdar, Beykoz, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Kartal ve Tuzla'yla devam etti.

Yeni CHP anlayışına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, ''Yeni CHP, dünyaya daha aydınlık bakan, çocukların yatağa aç girmemesi için çaba harcayan, demokrasi ve özgürlüğü içine sindiren, değişimden, dönüşümden ve devrimden yana olan, statükoyu reddeden, halkın sorunlarına kilitlenen, halkın sorunlarını çözmek için projeler üreten CHP. Yeni CHP, bütün düşünceleriyle, projeleriyle, kadrolarıyla bir değil, üç Türkiye'yi yönetebilecek kapasitede olan CHP'' şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, yoksulluk için ''Aile Sigortası'' projesini geliştirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''(Bu ülkede hiç kimse yoksul kalmayacak) dedik. (Yolsuzluğun önüne geçeceğiz. Yolsuzluk yapanlardan hesap soracağız. Yasaları değiştireceğiz. Kul hakkı yiyenden mutlaka hesap soracağız) dedik. Daha uygar, özgürlükçü ve çağdaş bir Türkiye'yi birlikte kuracağız.''

Türkiye'nin temel sorunlardan birinin de taşeron işçilik olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, taşeron işçiliği mutlaka bitireceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Madem ki örgütlü bir toplumdan söz ediyoruz, madem ki demokrasiden söz ediyoruz o zaman yapacağımız bir şey var. Yasaları, halkın, çalışanların, alın teri dökenlerin lehine uygulayacağız'' dedi.

''Statükocu olmak zoruna mı gitti gardaş'' yazılı dövize işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Recep bey için diyor. Değişimin, dönüşümün, halkın çıkarlarını savunanların adresi Cumhuriyet Halk Partisi'dir, statükonun adresi ise Adalet ve Kalkınma Partisidir. Yani adaletsiz ve kalkınmasız olan partidir orası' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, bir çocuğun bile yatağa aç girmesini istemediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Dönüp bana diyor ki (Parayı nereden bulacaksın?) Sen bütün köşeyi dönenlere, bütün hortumculara para buluyorsun da sesin çıkmıyor. Vatandaşa, yoksula gelince mi para aklına geliyor. Parayı bulacağız. Halkın iktidarında, hortumcu, rantçı düzene izin vermeyeceğiz. Halkın düzenini kuracağız. Gücüm sizsiniz.''

TOKİ'nin arsaları, evlerini istimlak edeceğini savunan Kılıçdaroğlu, ''Buna izin verecek misiniz? Halkın iktidarında tapusuz ev kalmayacak, tapusuz yer kalmayacak. Herkesin tapusu olacak. Yer mi kalmadı gidip garibanın yerini istimlak ediyorsun?'' şeklinde konuştu.


'AK PARTİ'NİN GÖVDESİNİ BEN SİLKELİYORUM, DALLARINI DA SİZ SİLKELEYİN'
Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sinirlerinin bozuk olduğunu ileri sürerek, şöyle devam etti:

''Recep Bey'in sinirleri niye bu kadar bozuk? Çünkü ben onun maskesini indiriyorum, gerçek yüzünü millet görüyor. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin gövdesini ben silkeliyorum, dallarını da siz silkeleyin. Allah rızası için, gerçi şimdi bunu yine kullanacak, varsın kullansın, bir meyve bile yok. Bereketsiz parti çünkü bunlar. Bunlar niye bereketsiz parti? Allah aşkına işsizliğin olduğu yerde bereket olur mu? Çiftçinin hayatından memnun olmadığı bir ülkede bereket olur mu? Bunlar halk için değil, ceplerine çalışıyorlar. Hepsi köşeyi döndü.''

'HALKIN MALINI HALKA VERECEĞİZ'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2B projesine değinerek, ''Buraya gelip İstanbul'da konuştu. 2B arazileriyle ilgili olarak, efendim neymiş; 'kimin malını kime vereceksin?' Buradan söylüyorum, milletin malını millete vereceğiz. Şunu kabul etmenizi isterim, arsayı verdiniz de almadı mı, konut yapmak istedi arsa verdiniz almadı mı? Binayı yaptı, emlak vergisini, tapu harcını aldınız, her şeyi aldınız. Şimdi diyorsunuz ki, 'ben bunu sana rayiç bedelle yine satacağım.' Halkın iktidarında buna izin vermeyeceğiz. Herkes kendi konutunun, kendi arsasının tapusunu alacak'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...