Akar'dan İdlib saldırısına tepki: Gereken yapılacak

Milli Savunma Bakanı Akar, TSK'nın komuta kademesiyle Suriye sınırına gitti. İdlib saldırısına ilişkin açıklama yapan Akar, 'gerekenin yapılacağını' söyledi. Akar ve beraberindeki heyet ardından sınır birliklerini denetledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.02.2020 - 14:39

Akar'dan İdlib saldırısına tepki: Gereken yapılacak

Son dakika haberi! 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'deki saldırıya ilişkin gerekenlerin yapıldığından kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini bildirdi. 

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'a geldi.

Havalimanında İkinci Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar ve TSK Komuta Kademesi, helikopterle sınır hattındaki birliklere gitti.

Akar, İdlib'deki saldırıya ilişkin soru üzerine, "Aziz milletimizin, gerekenlerin yapıldığından, yapılacağından şüphesi olmasın" dedi.

SIFIR NOKTASINDA İNCELEME

Akar ardından beraberindeki komutanlarla sınırın sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulundu.

Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki faaliyetlerinin yönetildiği Harekat Merkezi'ne gelen Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, burada sınır birliklerinin komutanları ile bir araya geldi.

İlgili kurum temsilcilerinin de yer aldığı kritik öneme sahip toplantıda ayrıntılı brifing alan Akar, gerekli talimatları verdi. Akar ve komutanların bölgedeki incelemeleri sürüyor.
Ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki faaliyetlerinin yönetildiği Harekat Merkezi’ne gelen Bakan Akar ve TSK Komuta kademesi, burada sınır birliklerinin komutanları ile bir araya geldi.

İlgili kurum temsilcilerinin de yer aldığı temsilcilerinin de yer aldığı kritik öneme sahip toplantıda ayrıntılı brifing alan Akar, gerekli talimatları verdi.

Akar ve Komutanların bölgedeki incelemeleri sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...