Akaydın: Artık tüm Antalya'nın temsilcisiyim

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan CHP'li Mustafa Akaydın, ''Bundan sonra CHP'nin değil, bütün Antalya halkının temsilcisiyim'' dedi.

Anadolu Ajansı 30.03.2009 - 06:22

Akaydın: Artık tüm Antalya'nın temsilcisiyim

Akaydın, seçim bürosunda gazetecilere yaptığı açıklamada, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazandığını söyledi.

Antalya ve CHP için güzel bir sonuç elde ettiklerini dile getiren Akaydın, çok mutlu olduğunu belirtti.

Akaydın, herkese, Antalya halkına, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, il örgütü, milletvekilleri ve gönüllü çalışanlarına teşekkür ederek, şöyle konuştu: ''Bu sonuç beklediğim bir sonuçtu, şaşırtmadı. Başbakanımız şaşırmış ama ben zaten dört ay önce de yüzde 40'ın üstüne çıkacağımı ifade etmiştim. Bana kimse pek inanmadı ama netice alındı. Hem mutluluk hem de büyük sorumluluk duyuyorum.

Antalya'nın içinden çıkılması güç sorunları var. Antalya halkıyla bütünleşerek sivil toplum kuruluşlarının, esnafın görüşlerini alarak, Antalya'nın bu sorunlarını birer birer çözebileceğimiz inancındayım. Ben artık Antalya'nın belediye başkanıyım. Bundan sonra CHP'nin değil, bütün Antalya halkının temsilcisiyim. Bu seçimlerde bana oy vermemiş olan diğer partilerden hemşehrilerimi de aynı ilgi ve sevgiyle kucaklamayı düşünüyorum. Yolumuz açık olsun, yüzümüz gülsün Antalya''

Belediye çalışanlarının, yıllardır bekleyen yaklaşık 7 milyon TL alacakları olduğunu ifade eden Akaydın, öncelikle bu borcu kapatacağını söyledi. Akaydın, ''Hiçbir belediye başkanı emekçisinin alınterini bekletme hakkına sahip değildir'' dedi.

Esnafın, özellikle de yoksul, işçi sınıfının yaşadığı bölgelerin yüzünü güldürecek orta ve uzun vadeli projeler uygulayacağını belirten Akaydın, bunların gerçekleşmesine öncelik vereceğini bildirdi. Yeni bir ulaşım master planı yapacaklarını vurgulayan Akaydın, kent trafiğinin rahatlamasını sağlayacak önlemler alacağını kaydetti.

Akaydın, Antalya'nın arazilerinin çok değerleri olduğunu ve bunların rant ve yandaş zengin etme uğruna sık sık yapılan imar tadilatlarıyla yok edildiğini ileri sürdü. Antalya'da ciddi bir betonlaşma yaşandığına dikkati çeken Akaydın, şunları söyledi: ''Ben Büyükşehir Belediye Meclisi kararlarında, özellikle parsel bazında yapılan değişikliklerden yana bir belediye başkanı olmayacağım. Bir yandaş zengin etme tutumu içinde beni hiçbir zaman görmeyeceksiniz. Eğer bu konuda bir yanlışımı görürseniz her zaman eleştirin. Bu kadarını bile engelleyebilirsek, ayağımızın altından kaymakta olan Antalya'mızın yüzünü güldürürüz.''

ANTKART sözleşmesini masaya yatıracaklarını ifade eden Akaydın, bu konuda geri dönmek için hukuki olarak ne yapılabilecekse elinden geleni yapacağını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...