Akdağ: Kılıçdaroğlu yerlerde sürünüyorsun

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken, "Bir anamuhalefet partisi böyle olur mu? Yerlerde sürünüyorsun haberin yok Sayın Kılıçdaroğlu. Yakışıyor mu, Ergenekon'dan yargılananları meclise taşımak yakışıyor mu?" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve diğer partililerle birlikte geldiği Karaçoban ilçesinde belediye binası önünde partisince düzenlenen mitingde konuştu.

AK Parti'nin ''millete hizmet'' anlamına geldiğini belirten Akdağ, ''Eskiden doktorun muayenehanesine gitmeden kim hizmet alabiliyordu? Hastaneye bir şekilde girsen 7-8 kişi aynı odada yatar içeriye kokudan girilmezdi. Zaten sağlam giren, hasta çıkardı. Bizim halimiz buydu. Kim vardı o zaman iktidarda? Öncesinde SSK Genel Müdürü, CHP'nin şu andaki genel başkanı Kılıçdaroğlu idi. Yazıklar olsun milletimize çektirdiklerine. Bizden hemen önce de MHP'nin bakanı vardı'' dedi.

Bakan Akdağ, bazı medya kuruluşlarının ''Başbakan Erdoğan veya AK Partili'ler neden durmadan CHP'nin eski zamanına gönderme yapıyorlar'' eleştirisinde bulunduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

''İyi de sen o mirası reddetmiyorsun ki. Sen diyorsun ki biz cumhuriyeti kuran partiyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Cumhuriyeti sen falan kurmadın. Cumhuriyeti bu Karaçoban kurdu. Madem sahip çıkıyorsun. O ekmek karnelerini, o yasaklanan ezanları, Menderes'i daracağına gönderenleri lanetleyeceksin. 28 Şubat'a sebep olanları milletin önüne çıkıp kınayacaksın. Ama çok değil daha 27 Nisan'da internete yazılı bir belge düştüğü zaman milletvekillerin arzıendam ettiler, (Efendim çok güzel oldu) dediler. Sayın Kılıçdaroğlu senin bu seçimlerde başaracağın bir tek şey var. Öyle görünüyor. İnşallah onu da başaramazsın. Başarsan başarsan başaracağın tek şey var. Ergenekon davasından yargılananları Meclise taşımaktır. Yazıklar olsun sana. Bir anamuhalefet partisi böyle olur mu? Yerlerde sürünüyorsun haberin yok Sayın Kılıçdaroğlu. Yakışıyor mu, Ergenekon'dan yargılananları meclise taşımak yakışıyor mu?''

Bakan Akdağ, ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından Mehmet Haberal'ın CHP'den milletvekili adaylığına da değinerek, 'Meslektaşım olan doktor arkadaş bir gün bile tutuklu kaldığı yerde kalamadı, hasta olduğu için... Sayın Kılıçdaroğlu'na şunu tavsiye ediyorum; eğer Sayın Haberal bir şekilde meclise gelirse, mutlaka yanında bir kardiyoloji uzmanıyla bir de anestezi uzmanı oturt. Allah korusun ne olur ne olmaz... Böyle samimiyetsizlik olmaz. Biz böyle samimiyetsizliği kabul etmiyoruz. Bir anamuhalefet partisi genel başkanından ciddiyet bekliyoruz'' dedi.

Hastanelerin birleştirilmesi için yaptıkları kanun çalışmasına CHP ile beraber MHP ve BDP'nin şiddetle karşı çıktığını kaydeden Akdağ, şunları söyledi:

''Bize gelip halkçı olduklarını söylüyorlar. Nasıl oluyor bu halkçılık? Devlette çalışan doktorun muayenehanesi olmasın diye kanun yaptık, karşı çıktılar. Neden karşı çıkıyorsun? Ben bu kanunu yaparken bütün partileri dolaştım, grup başkanvekillerini. O zaman Sayın Kılıçdaroğlu genel başkan değildi. Ona da gittim. Milliyetçi Hareket Partisine de gittim. BDP'ye de gittim. En çok da karşı çıkan BDP oldu biliyor musunuz? Ama buraya gelip mangalda kül bırakmadan konuşuyorlar. Bunları yutmayın değerli Karaçobanlılar. Maksat başka. Maksat kendi rantlarının peşinden koşmak. Maksat kanın üstünden siyaset yapmak. Bu millet bunu 12 Eylül'de bir defa yaşadı. Bir daha yaşamayacağız ve bu ülkeye yaşatmayacağız. İster Kılıçdaroğlu, ister Bahçeli, ister Demirtaş ya da her kimse, karşı çıksın biz size hizmet etmeye devam edeceğiz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...