Akdoğan: HDP çıkmaz sokaktan çıkmalı

HDP’ye yönelik eleştirilerde bulunan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan “HDP bu çıkmaz sokaktan çıkmalıdır” dedi.

Anadolu Ajansı 02.01.2016 - 17:27

Akdoğan: HDP çıkmaz sokaktan çıkmalı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Terörle mücadele konusunda bilgi veren Akdoğan, "Türkiye içinde, Türkiye dışında her alanda gerçekten çok kapsamlı operasyonlar gerçekleştiriliyor ve bu operasyonlar, terörle mücadele kararlı ve etkili bir şekilde kapsamlı bir şekilde sona varıncaya kadar, sonuç alıncaya kadar devam edecek" dedi.

HDP'nin süreçte terör örgütünün propaganda birimi gibi çalıştığına söyleyen Akdoğan, "Ne yapmak istiyorsun? PKK ne yapmak istiyorsa onu yapmak istiyor. Peki sana niye gerek var?  Sen terör örgütünün propaganda birimi gibi çalışıyorsan, terör örgütünün örgütsel amaçlarını geliştirmeyi kendine varlık sebebi saydıysan o zaman sana ne gerek var?” dedi.

Akdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Çok aykırı düşüncelere de sahip olabilirsiniz. Ama bunu nasıl hayata geçirmeye çalışıyorsunuz  'Ben burada özerklik ilan ettim.' Kendi kendinize bir yerde özerklik ilan ediyorsunuz, oldu bitti yapıyorsunuz, bu kabul edilebilir mi?  O zaman ne gerek var seçimlere, demokrasiye, kurumlara, herkes kafasına göre bir yerde 'oldu bitti' yapsın. Bu kabul edilemez. İkincisi de, 'ben silahla bunu yapacağım, elime silah alacağım.' Bu da kabul edilemez. Siyasi zeminde en aykırı düşüncelere sahip olması bir partinin, bunda bir problem yok ama oldu bittiyle ya da silah üzerinden bunu yapmaya çalışırsanız buna kimse izin vermez, ne devlet izin verir ne millet izin verir. Ayrılıkçı, şiddeti teşvik eden bir siyaset diline de demokratik ülkelerde yer yoktur.

HDP bu çıkmaz sokaktan çıkmalıdır. 7 Haziran seçimlerinden önce Çözüm Süreci'ne ihanet ettiler. Çözüm Süreci'nin düşmanlarıyla işbirliği yaptılar, seçimden sonra da demokratik siyaseti bir bütün olarak zehirlemeye çalışıyorlar. Demokratik siyaseti çökertmeye çalışıyorlar. Terör örgütünün amaçlarına hizmet etmek için kullanıyorlar."

Sayfa Yükleniyor...