Akdoğan: Tuzak, kuranın başında patlar

Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, "Tuzak, kuranın başında patlar" başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Akdoğan son günlerde, güven ve istikrarı sarsacak gelişmeler yaşandığı görüşünde.

Haberler - NTV Haber 27.12.2013 - 14:23

Akdoğan: Tuzak, kuranın başında patlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla başlayan süreci, "Güven ve istikrarı sarsacak, tahribata sebep olacak gelişmeler yaşanıyor" sözleriyle değerlendirdi.

Akdoğan, Star gazetesindeki köşesinde, "Tuzak, kuranın başında patlar" başlığıyla gelişmeleri değerlendirdi.

'TÜRKİYE SON GÜNLERDE TOZ-DUMAN ALTINDA'
Yalçın Akdoğan yazısında şu ifadelere yer verdi:

'' son günlerde toz-duman altında kalmış durumda. Yapılan işin zamanlaması, şekli, usulü, amaç ve hedefi her zaman için büyük önem taşır.

Siz seçim üzeri, bir ülkenin ve iktidarın kaderini belirlemek maksadıyla bir kısım işler yapıyorsanız, bunun görünür gerekçeleri durumu izah etmeye yetmez.''

'DEVLET TUZAK KURMAZ, KUMPAS KURMAZ'
Yalçın Akdoğan, maksadını aşan bir tablo ortaya çıktığına değinerek, "ciddi bir ihlal ve kötü niyet" vurgusu yaptığı yazısında şunları kaydetti:

''Devlet tuzak kurmaz, kumpas kurmaz, tertip yapmaz. Tertip ve tezgah, devlet gücünü kötüye kullanmaktır, başka amaçlara hizmet etmektir. Varsa yapılan bir yanlışlık bunun usulüne uygun olarak üzerine gidilmesi, amacın da adaleti ve hakkaniyeti tesis etmek olması gerekir. Ama amaç başkaysa ortadaki iddialar sadece birer kılıf olur. Meseleyi ‘siyasi’ ve ‘maksatlı’ hale getiren, işin ruhunu zehirleyen tam da bu amaç ve hedeftir.''

'BU KİŞİLER HEP KAYBETMİŞLER'
İsim vermeden yaşanan istifaları da değerlendiren Akdoğan, ''AK Parti iktidarı en kritik zamanlarda kendi bünyesindeki bazı kişilerin ayrılma, bölme, yıpratma faaliyetlerine maruz kalmıştır. Bu kişiler hep kaybetmişler'' diye yazdı.

Sayfa Yükleniyor...