Akdoğan'dan MGK kararı iddiasına yanıt

Ankara Milletvekili ve Başbakan Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Twitter hesabından "Gülen'i bitirme kararı 2004'te MGK'da alındı" haberini, "2004'teki MGK kararı hükümet tarafından yok hükmünde kabul edilmiştir" diyerek yalanladı.

28.11.2013 - 11:41

Akdoğan'dan MGK kararı iddiasına yanıt

Taraf gazetesinde yer alan "Gülen'i bitirme kararı 2004'te MGK'da alındı" başlıklı haber Ankara Milletvekili ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan tarafından yalanlandı.

Gazetede Mehmet Baransu imzasıyla yayımlanan haberde "Milli Güvenlik Kurulu’nun, 2004 yılı Ağustos ayında yaptığı toplantıda, 'Fethullah Gülen grubunun faaliyetlerine karşı alınması gereken tedbirler' başlığıyla, 'Cemaate karşı bir eylem planı hazırlanması', tavsiye kararı olarak hükümete bildirilmiş" ifadeleri yer alırken, alınan kararda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün de imzası yer alıyor" denilmişti.

Bu iddiaya karşılık Yalçın Akdoğan Twitter hesabından "2004'teki MGK kararı hükümet tarafından yok hükmünde kabul edilmiş, hiçbir Bakanlar Kurulu kararı alınmamış, hiçbir işlem yapılmamıştır" diye açıklama yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...