Akıl almaz silahla gözünden vurdu

Mahkeme salonuna anahtar silahla girdi, iki kez ateş etti, ortağının katilini sol gözünden vurdu. Anahtar şeklindeki silah X-Ray cihazından geçebiliyor!

23.12.2010 - 12:22

Kadıköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sıradan bir gün yaşanıyordu.


İşlediği bir cinayet yüzünden Maltepe Cezaevi'nden duruşma salonuna getirilen Mehmet Emin Soylu, jandarma ekipleri tarafından yerine alındı ve duruşma başladı.

Cinayete kurban giden kişinin yakınlarından Hasan Ç. de, anahtarlık şeklinde bir silahla mahkeme salonunda yerini almıştı.

Ve duruşma devam ederken salondakiler bir silah sesiyle irkildiler. Anahtarlık silahla içeri giren Hasan Ç., iki kez ateş ederek Mehmet Emin Soylu'yu sol gözünden vurmuştu.

Ağır yaralanan Soylu, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Soylu'nun sol gözbebeğindeki 6.35 milimetre kalibreden daha küçük mermi çekirdeği ameliyatla çıkarılmaya çalışılıyor. Yaralının sol gözünün görme yetisini yitirdiği bildirildi.

Gözaltına alınan Hasan Ç, polis aracına bindirilirken gazetecilere konuştu. Hasan Ç., soğukkanlı bir şekilde "Ağabeyimi öldürdüler, ben de onları öldürdüm. Başka bir şey olmadı" dedi.

Özel yapım silahın özellikleri şöyle:

Hasan Ç., ifadesinde silahı bir gemiciden aldığını söyledi.

X-RAY CİHAZI ÖTMEMİŞ
Saldırgan Hasan Ç.'nin ateş ettiği özel yapım tabanca, polis ekipleri tarafından alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Silaha otomobil kumandası süsü verildiği, silahın 6,35 milimetre kalibreden daha küçük 2 adet mermi atabildiği belirlendi.

Cumhuriyet savcısının huzurunda silah X-RAY cihazından geçirildi ancak alarm ötmedi.

3 YIL ÖNCEKİ SİLAHLI ÇATIŞMA
İçerenköy Değirmen Sokak üzerinde bulunan Setüstü Otomotiv'de 2007 yılında meydana gelen olayda, galeriye gelen silahlı kişiler ile işyerinde bulunan kişiler arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Olayda, Mehmet Şerif Şimşek, Serkan Başmanav, Hakan Soylu ve Abdülrezzak Şimşek yaralanmıştı. Özel İsviçre Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan yaralılardan durumu ağır olan Mehmet Şerif Şimşek, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Mehmet Şerif Şimşek'in ortağı olan Hasan Ç., cinayetten Mehmet Emin Soylu'yu sorumlu tutuyordu.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...