Akın Birdal’a yazar ve sanatçılardan destek

Bazı yazar ve sanatçılar, DTP'nin İstanbul Belediye Başkan adayı Akın Birdal'a destek verdiklerini açıkladı.

26.03.2009 - 16:47

Akın Birdal’a yazar ve sanatçılardan destek

Düzenlenen basın toplantısında 100 kadar destekçi adına hazırlanan ortak bildiri yönetmen Sırrı Süreyya Önder tarafından okundu.        

Akın Birdal'a destek verenlerden yazar Vedat Türkali, ''Bekle beni İstanbul'' şiirinin kullanım hakkını sadece Birdal'a verdiğini belirterek, ''CHP'nin korsan olarak şarkıyı kullandığını, kendisinin de avukatlar aracılığıyla bunu durdurmaya çalıştığını'' anlattı.        

Tarık Ziya Ekinci de ''Akın Birdal'ın Marksist solun ortak adayı olarak cesaretle ortaya çıktığını'' belirterek, bundan memnun olduğunu söyledi.        

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya da Türkiye'de siyasetin temizlik ve kirlilik kavramları ile ayrıldığını ifade ederek ''Akın Bey'e Türkiye'deki kirlilikten bizi kurtaracak kişi olarak bakıyorum'' dedi.        

ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras da sorunları en iyi o sorunların mağdurlarının çözebileceğini belirterek, bu girişimle birlikte Türkiye'nin geleceğine el koyacak iradenin adım adım şekillendiğini ifade etti.        

DTP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akın Birdal da demokrasiye, barışa ve aydınlığa destek verildiğini ifade ettiği ederek, bu desteği verenlere teşekkür etti.  Birdal, ''AK Parti'nin DTP bölgede iktidar olmasın diye kapatılmadığını'' iddia ederek, DTP'ye her bir oyun partinin kapatılmamasına destek vereceğini ileri sürdü.

Akın Birdal'a destek veren bazı aydın, sanatçı ve yazarlar şunlar: İlkay Akkaya, Necmiye Alpay, Yasemin Göksu, Tahsin Yeşildere, Ümit Şahin, Derya Alabora, Zeynep Casalini, Ergin Cinmen, Bilge Contepe, Reis Çelik, Fethiye Çetin, Ayşegül Devecioğlu, Aslı Erdoğan, Berat Günçıkan, Fatoş Güney, Gencay Gürsoy, Kerem Kabadayı, Hayri Kozanoğlu, Ertuğrul Kürkçü, Ömer Laçiner, Roni Margulies, Çiğdem Mater, Murathan Mungan, Ali Nesin, Yılmaz Odabaşı, Saruhan Oluç, Baskın Oran, Pınar Selek, Mebuse Tekay, Birol Topaloğlu, Ferhat Tunç, Deniz Türkali, Yeşim Ustaoğlu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...