Akın İpek sürmanşetten açıklama yapmıştı

Koza İpek Grubu'na yönelik, 'paralel yapı' iddiaları kapsamında bu sabah operasyon düzenlendi. Holdingin sahibi Akın İpek imzasıyla, Bugün gazetesinin dünkü sayısında bir açıklama yer almıştı. İpek, sıcak açıklamasında da, "Trafik borcum bile yok" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 01.09.2015 - 11:44

Akın İpek sürmanşetten açıklama yapmıştı

Koza-İpek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, kendi şirketler grubuna dahil Bugün gazetesinde dün (31 Ağustos) bir açıklama yapmıştı.

İşte Akın İpek’in dünkü Bugün gazetesinde sürmaneştten yayınlanan açıklaması:

''Sosyal medyada grubumuzun da içinde bulunduğu bazı yayın kuruluşları ve sermaye grupları hakkında iddialar, dedikodular çıktı.

Aldırmayayım diyorum, bitmiyor, telefonum susmuyor.

Durumumuz şöyle;
Grubumuzda, farklı sektörlerde faaliyet gösteren 27 şirketimiz var. Faaliyette olmayanlarla birlikte 30 şirketimiz inceleniyor. Yaklaşık iki yıldan beri.

Bazı şirketlerimiz ikinci, bazıları üçüncü kez inceleniyor. İncelemeler geçmiş beş yıldı, sekiz yıla sonra on yıla çıktı. Tam 11 kurum tarafından incelenip denetleniyoruz.

Grup şirketlerimizin tamamı, Maliye dışında, MASAK tarafından da inceleniyor. MASAK'ın da bugüne kadar grup şirketlerimizden istediği tüm bilgiler zamanından önce, eksiksiz, tam olarak kendilerine teslim edildi. MASAK tarafından istenen bütün bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olarak teslim edildiği, karşılıklı olarak imzalanarak tutanak altına alındı.

Bugün gazetesi, Kanaltürk ve Bugün TV ile birlikte İpek Medya Grubu çatısı altında bulunuyor
Bugün gazetesi, Kanaltürk ve Bugün TV ile birlikte İpek Medya Grubu çatısı altında bulunuyor

İLK AÇIKLAMA: TRAFİK BORCUM BİLE YOK

Akın İpek, operasyon sonrası grubuna ait Kanaltürk televizyonuna gönderdiği açıklamada da şunları kaydetti:

"Grubuma ve evime baskın yapıldığını öğrendim, çocuklarımın odasına kadar girmişler, Savcı bey şahsım hakkında sorulmayan soru kalmadı. Sadece belli medya organlarının deli saçma iftiraları vardı, onları da araştırdık Ben üzerime bir şey sıçratmadan dikkatli yaşadım. Böyle yapmayın beni ve grubumu zan altında bırakmayın, ne isterseniz sorun açıklayayım. Benim trafik suçum dahi yok. Grubum da tertemizdir."

Sayfa Yükleniyor...