Akın Öztürk’ün eski emir subayına gözaltı

Kayseri merkezli 12 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda 79 kişi için gözaltı kararı çıkartıldı. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün eski emir subayı da gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı - DHA 11.11.2016 - 09:42 | Son Güncelleme : 11.11.2016 - 10:02

Akın Öztürk’ün eski emir subayına gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) soruşturması çerçevesinde Kayseri ile Ankara, Adıyaman, Bursa, Elazığ, Yozgat, Konya, Bitlis, Ordu, İstanbul, Sakarya ve Aksaray'da 79 kişi için yakalama kararı çıkartıldı.

Aralarında Kayseri'de noterlik yapan N.A ile SGK'da işçi olarak çalışan ve örgütün sözde SGK imamı olduğu belirlenen H.Y'nin de bulunduğu zanlıların adreslerine operasyon düzenlendi.

Kayseri'de 2. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanı ve Garnizon Komutanı olarak görev yaptığı dönemde eiski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura üyesi Akın Öztürk'ün emir astsubayı olan A.Ü. de gözaltına alındı.

A.Ü'nün, FETÖ'nün darbe girişiminin önemli isimlerinden olan Akın Öztürk ile 15 Temmuz gecesi telefonda görüştüğü ve kentteki gelişmeler hakkında bilgi verdiğinin belirlendiği öğrenildi.

Zanlılar, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçiriliyor.

Sayfa Yükleniyor...