'Aklanmadan çıkmıyorum'

Yalçın Karadeniz, Yıldırım’ın ‘Hadi çıkıyorsunuz’ deseler buna razı olmayacak bir tutum içinde olduğunu belirterek “Aziz Bey, ‘Bir an önce mahkemeler kurulsun, çıkıp aklanacağım. Ben yanlış bir şey yapmadım’ diyor” açıklamasında bulundu.

03.08.2011 - 07:57

'Aklanmadan çıkmıyorum'

Şike soruşturmasında tam 1 ay geride kalırken, 10 Temmuz’dan bu yana Metris Cezaevi’nde tutuklu bulanan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkındaki iddiaların tamamından aklanmakta kararlı...

Öyle ki daha önce tutukluğu için yapılan itiraz reddedilen F.Bahçe Başkanı bugün cezaevinden salınsa dahi çıkmaya niyeti yok. Bunu açıklayan isim ise F.Bahçe’nin ezeli rakibi, ebedi dostu Beşiktaş’ın Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz.

DÜN Beşiktaş’tan tutuklu bulunan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş’i Metris’te ziyaret ettikten sonra Aziz Yıldırım ile de görüşen Karadeniz, F.Bahçe Başkanı’nın kendisine söylediklerini ve ruh halini Radyospor’a anlattı.

‘MUAMELEDEN RAHATSIZ’
Beşiktaş Divan Başkanı, Yıldırım’la yaptığı konuşmayı “Aziz Bey, bir an önce ‘Konuyla ilgili mahkemeler kurulsun, bir an önce aklanalım’ diyor. ‘Hadi artık çıkıyorsunuz’ deseler, buna razı olmayacak bir tutum içerisinde. Yani ben mahkemeye çıkacağım aklanacağım. Hiçbir yanlış yapmadım. Eskişehir’de yaptığım ziyaretler bile yanlış yorumlanmış. Teknik direktör odasına girip, ‘Bize karşı bu takımla oynamayın’ dediği şeklinde yer alan iddialardan rahatsızım. Bunlarla hiç alâkam yok. Herkes kendine göre yorum yapıyor’ diyor. Ayrıca soruşturma sürecinde uğradığı muameleden biraz rahatsız.

Herkesin tanıdığı bir isim tutuklu olarak yargılansa yurt dışına kaçmaya tevessül eder mi? Yaptığımız konuşmada bunu anlatmaya çalıştı” sözleriyle anlattı.

‘IŞIK’IN KENDİ GÖRÜŞÜ’
Karadeniz, “Aziz Yıldırım’ın avukatı Faik Işık’ın ‘Cemil Turan, Tayfur Havutçu cezaevinden F.Bahçe formasıyla çıkar’ diyor şeklindeki ifadesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruya ise “Kendi görüşüdür. Yorum yapmaya gerek yok. Tayfur Havutçu orada da oynadı. Beşiktaş’ta da oynadı. Bunlar yadırganmaz. Hepsi bizim kulüplerimiz. Bu konuya formalarımızı bir kenara asarak bakmak gerekir. Hiç kimse ‘İçeride olanın ne hali varsa görsün’ diye bakmamalı” yanıtını verdi.

ONAN VE ÖRS BAŞKANI ZİYARET ETTİ
Soruşturması kapsamında Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a destek ziyaretleri sürüyor. Dün F.Bahçe Ülkerli basketbolcu Ömer Onan ve Basketbol Şube Genel Koordinatörü Aydın Örs, Metris Cezaevi’ne giderek Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...