AKP: Kılıçdaroğlu yaş tahtaya bastı

Grup Başkanvekili Suat Kılıç, "Kılıçdaroğlu, yaş tahtaya basmakla kalmamış,  Belgesini edinmeden yaptığı konuşmanın arkasında durulamayacağını anlamıştır ama kongre öncesi yaptığı deneme elinde patlamıştır" dedi.

17.12.2010 - 15:05

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bütçe görüşmelerinde ''yaş tahtaya'' bastığını ifade eden Kılıç, ''Kılıçdaroğlu, yaş tahtaya basmakla kalmamış, ilk bütçesinde bir imtihan vermiştir. Belgesini edinmeden, bilgisine ulaşmadan, bulgularını somutlaştırmadan yaptığı konuşmanın arkasında durulamayacağını anlamıştır ama kongre öncesi yaptığı deneme elinde patlamıştır. Başarıya ulaşamamıştır'' diye konuştu.

Kılıç, şöyle devam etti:

''Herkes kendi dostlarının arkasında durabilir; inandığı, güvendiği insanların arkasında durabilir. Bir de ne yaptığını bildiğiniz, attığı adımlardan emin olduğunuz insanların arkasında durabilirsiniz. Dolayısıyla, CHP Genel Başkanı tarafından bir insanın karalanıyor olması, ona saldırılıyor, iftiralar atılıyor olması o insanın kriminal bir vaka, potansiyel suçlu olduğu anlamına gelmeyecektir.

Sayın Kılıçdaroğlu, tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde tüm belgeleri inceleme imkanı bulduğunda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan medeni bir tavır takınarak, özür dilemeyi deneyecektir.''

KILIÇDAROĞLU'NA BÜYÜTEÇ GÖNDERDİLER
Bu arada, AK Parti Antalya İl Başkanlığı üyeleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na posta yoluyla ''büyüteç'' gönderdi.

Postane önünde yapılan açıklamada, ''Kılıçdaroğlu'nun Kayseri Belediye Başkanı hakkında kamuoyuna yalan ve yanlış bilgilendirme yapmayı bırakıp, Antalya'daki CHP'li belediyelere bakması için büyüteç gönderiyoruz'' ifadeleri kullanıldı. Kılıçdaroğlu'nun gönderilen büyüteçle CHP'li Antalya Büyükşehir, Manavgat ve Muratpaşa belediyelerini incelemesi istendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...