MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için söylediği sözler siyasette tansiyonu yeniden yükseltti.

Şandır'ın Erdoğan için "Dilini kopartacağız" ifadesini kullanmasına AK Parti'den yazılı yanıt geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ imzalı yanıt şöyle:

"Şandır yaptığı konuşmada ahlak, edep, terbiye, siyasi nezaket ve saygı sınırlarını aşarak Başbakan Erdoğan hakkında ülkenin düşmanlarının bile kullanmaktan imtina edeceği bir üslup kullandı. Şandır '... Milliyetçi Hareket Partililer olarak o dili koparacağız. Bunu herkes görecek. Onu bu memlekette konuşamayacak hale getireceğiz' ifadeleriyle tehditte bulunmuştur.

Hiç kimse AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını tehdit etmeye cüret edemez. Bu, kimsenin haddi de değildir.

Şandır'ın ifadeleri MHP'nin Genel Başkanı ve diğer kimi sözcülerinin söz ve fiilleri gibi bizi şaşırtmadı. Sabıka kayıtlarında tehdit, şantaj, kaba kuvvet, yumrukları konuşturma, TBMM'de bir vekilin ölümüne sebep olma ve vekiline MHP töresi uygulayarak darbetme fiilleri bulunanlardan daha iyi bir seviye beklemek, onlara hak etmedikleri bir paye vermektir.

MHP'nin Genel Başkanı ve kimi parti sözcülerinin kopyası niteliğindeki Grup Başkanvekili Şandır'ın bu sözleri, fikri acziyetin somut bir ifadesidir. Türkiye'nin bugününe ve geleceğine dair fikir ve proje üretmeyen MHP Genel Başkanı ve onu taklit eden kimi MHP sözcüleri, kabalık, tehdit, şantaj, küfür ve hakareti siyasetlerinin üslubu haline getirmişlerdir. 'Üslubu beyan ayniyle insandır.' Bu üslup, onların insanlıklarının, ahlaklarının, seviyelerinin, terbiyelerinin göstergesidir. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da AK Parti bu seviyeye asla inmeyecek, siyasetinde küfre küfürle, hakarete hakaretle, tehdide tehditle, şantaja şantajla, kabalığa kabalıkla asla cevap vermeyecektir. Siyasetteki rakipleriyle ürettiği fikir ve projelerle, insanımıza ve ülkemize yaptığı ve yapacağı hizmetlerle yarışını ve mücadelesini sürdürecektir. Biz onları çirkin ve seviyesiz üsluplarıyla bulundukları yerde bırakıp, milletimizin gönlünde yer tutan üslubumuzla yolumuza devam edeceğiz.''