'AKP ve CHP milli değerleri sömürüyor'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’de yaptığı konuşmada, 29 Ekim törenlerinin kaldırılmasıyla ilgili olarak AKP ve CHP’ye ağır eleştirilerde bulundu.

Haberler 28.10.2012 - 15:37

'AKP ve CHP milli değerleri sömürüyor'

AKP’nin milli değerleri istismar ettiğini belirten Bahçeli, CHP’nin de kendisini Cumhuriyetin tek koruyucusu olarak göstermeye çalıştığını ifade etti.

MHP lideri Devlet Bahçeli, İzmir’de yaptığı konuşmada, İzmir’in milli ve manevi değerlere sahip çıkmasındaki cesaretini överek, AKP ve CHP’yi milli değerleri korumamakla suçladı. Bahçeli, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“19 Mayıs’ın ruhu zedelemiştir, 29 Ekim sabote edilmiştir. Başbakan Habur'da teröristlerin karşılanmasına ses çıkarmazken, 29 Ekim’e karşı çıkmasını anlamak mümkün değildir. AKP'nin çıkardığı yasalarla, bayramların manasına gölge düşürülmüştür. Türk bayrağını göndere çekme töreni bile yasaklanmıştır. İzmir, AKP'ye rağmen Türk bayrağına sahip çıkmış, Kurtuluş Günü’nde, Türk bayrağı layık olduığu göndere çekilmiştir.”

“Gavur diye hayasızca izah edilen İzmir işte budur. İzmirli kardeşim milli ve manevi değerlerini AKP zihniyetine bakmadan yüceltmiştir. Şehitlerin emanetlerine sırt çevrilmemiştir. Basmane Meydanı’ndan Alsancak Meydanı’na kadar süren tarihi yürüyüş gerçekleşmiştir. İzmir'e bu yakışır, vicdan bunu gerektirir.”

“Cumhuriyetin tek sorumlusu olduğunu düşünen CHP keşke teröre de aynı hassasiyetle yaklaşabilseydi. Keşke CHP, sözde Kürt soruruna, PKK taleplerine bakmak yerine, Cumhuriyetin haklarını koruyacak yüreği gösterseydi. Oslo şartlarına bakmasaydı ve İmralı canisine görüşmeye tamam demeseysdi. İlk önce idrak, ardından mangal gibi yürek gerekli. MHP'de bu inanç bu yürek fazlasıyla var. Ne laikliği istismar eden CHP'nin ne de AKP'nin buna ihtiyacı yoktur. İzmir'den sesleniyorum ki Cumhuriyetin bayramının üzerinden hiçbir şey geçmemelidir.”

Sayfa Yükleniyor...