AKP'li vekil özür diledi

"Bize karşı çıkan kanı bozukları tahlil etmeli" sözleri nedeniyle tepki çeken ve AK Parti'nin disiplin kuruluna sevk ettiği Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş, "Maksadı aşan sözler söylemişsem özür dilerim" dedi.

26.02.2010 - 10:19

AK Parti'li Ahmet Aydoğmuş, 21 Şubat Pazar günü Çorum'da yapılan kongrede yaptığı konuşmada "Bize karşı çıkan kanı bozukları tahlil etmeli" demişti.

Milletvekilinin sözlerinin medyada yer almasıyla Aydoğmuş büyük tepki aldı. AK Parti, milletvekilini disiplin kuruluna sevk etti, CHP ise Aydoğmuş'la ilgili Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş, bugün yeni açıklamalar yaptı.

Basında çıkan yakıştırmaları kabul etmediğini vurgulayan Aydoğmuş, konuşmasının tamamı incelendiğinde hiçbir hakaret içeren söz kullanmadığını söyledi.

Aydoğmuş, şöyle konuştu:

''Konuşmamın tamamı incelendiğinde, ne AK Parti muhaliflerine, ne de toplumun herhangi bir kesimine, kişi ya da kurumlarına yönelik hakaret ya da rencide edici bir söz söylemediğim görülecektir. Bu konuşma kalabalık bir  kitlenin karşısında yapılmış siyasi bir konuşmadır. Konuşma heyecanı ve duygusallığı içerisinde kürsü sorumsuzluğu ile maksadı aşan sözler söylemişsem başta mensubu olduğum AK Parti'den ve Yüce Türk Milletinden özür dilerim.''

Ahmet Aydoğmuş, "Bu süreç sonucunda AK Parti tarafından verilecek kararı saygı ile karşılayacağımı, şimdiden kamuoyu ile paylaşıyorum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...