Akşam: Rojin'den özür diliyoruz

Akşam Gazetesi internet sitesinden yayınladığı mesajla gazetenin yazarlarından Serdar Turgut'un bir yazısında Kürt sanatçı Rojin'le ilgili ifadelerinden dolayı özür diledi.

28.10.2009 - 15:56

Akşam gazetesi yazarı Serdar Turgut 24 Ekim'de gazetedeki “PKK Teröristi Olmadığıma Pişmanım” başlıklı yazısında Kürt şarkıcı Rojin için "...Bir hücre oluşturup, şehri basıp Rojin’i dağa kaldırıverirdim olur biterdi... Düşünsenize; yıllarca dağda keyif hayatı süreceğim, dağa kaldırıp seks kölem haline getirdiğim Rojin ile yaşayacağım...” demişti.

Rojin köşe yazısının ardından Turgut hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Konuyla ilgili bugün Akşam gazetesinin internet sitesinde bir özür mesajı yayınlandı.

İnternet sitesinden yayınlanan metin şöyle:

“Serdar Turgut'un köşesinde yayınlanan bir yazıda yer alan, sanatçı Rojin'le ilgili ifadelerin yarattığı duyarlılığa Akşam Gazetesi olarak büyük önem veriyoruz.

Hiç bir konuda ayrımcılığı içeren bir haber politikası benimsememiz mümkün değildir. Özel olarak kadın ve kimlik sorununa duyarlılıkla yaklaşan bir yayın anlayışımız kamuoyu tarafından da bilinmektedir.

Köşe yazısındaki ifadelerin art niyetle değil yalnızca bir mizah anlayışı çerçevesinde kaleme alındığını düşünsek de sanatçımızda yarattığı üzüntüyü anlıyor, Rojin'den, ailesinden, sevenlerinden ve bu konuda tepkisini güçlü biçimde ortaya koyan kadın okurlarımızdan özür dilemeyi gerekli görüyoruz.

Akşam Gazetesi”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...