52. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Konya'nın Akşehir İlçesi Açıkhava Tiyatrosu'nda konser veren sanatçı Demet Akalın'ın Kaymakam Ahmet Katırcı'ya ''amca'' şeklinde hitap etmesinin yankıları sürüyor.

Kaymakam Ahmet Katırcı, önceki gece düzenlenen konser sırasında yaşanan olayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Etkinliğiyle eşi ve misafiriyle gittiğini dile getiren Katırcı, şunları kaydetti: ''Konser sırasında daha önce de sürekli olduğu gibi 'vertigo' rahatsızlığım tekrarladı. Yüksek sese bağlı olarak o sırada başımı elimle sıkıştırdım. Sahnedeki hanım bu hareketi kulağımı tıkama olarak algıladı. Oysa benim müziği seven bir insan olarak öyle bir saygısızlık yapmam söz konusu değil. Rahatsızlandığım halde o hanıma saygısızlık olur diye oradan ayrılmadım, ama maalesef saygısızlığın büyüğünü kendileri yaptı.''

Kaymakam Katırcı, kendisinin seyirciye olan saygıdan dolayı konseri tepki vermeden sessizce terk ettiğini belirterek, 'Benim onu muhatap alıp orada cevap vermem uygun olmazdı. Para verip oraya gelen seyirciye saygısızlık olurdu' dedi.

‘AMCA’ İLÇENİN DİLİNDE
Diğer yandan, konserde yaşanan olayın basına yansıması, ilçede büyük ilgi gördü.

İlçe sakinlerinin Kaymakam Katırcı'yı gördüklerinde yanına gidip ''Amca elini öpebilir miyiz?'' şeklinde espri yaptığı, ayrıca festivale katılan heyetlerin de Katırcı ile fotoğraf çektirme taleplerini ''Amca fotoğraf çektirebilir miyiz?'' şeklinde dile getirdikleri öğrenildi.

ŞOK EDEN HİTAP
Sanatçı Demet Akalın, 52. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Akşehir Açıkhava Tiyatrosu'nda önceki gece düzenlenen konser sırasında, Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın kulaklarını kapattığını görmüş, ''Amca bir saattir sana bakıyorum. Ellerini kulaklarına tıkamışsın. Rahatsız mı oldunuz? Böyle yapmanız benim konsantremi bozuyor. Allah'tan arka tarafta gençler var. Onlar eğleniyor'' demişti.

Bunun üzerine Kaymakam Katırcı, tepki vermeden sessizce konser alanından ayrılmış, ardından diğer protokol üyeleri de konser alanını terk etmişti.