AKUT: Ekipler enkaz bölgesinden çekilmeli

AKUT Genel Sekreteri Saydun Gökşin enkaz bölgesinin dağın zirvesinde tipi altında olduğunu belirterek kurtarma ekibi içindeki partililerin ve korucuların olay yerinde kalmasının doğru olmadığı uyarısını yaptı.

27.03.2009 - 16:42

AKUT: Ekipler enkaz bölgesinden çekilmeli

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterin enkazına ulaşıldığı bilgisinin ardından çok sayıda BBP'li enkazın olduğu bölgeye doğru yola çıktı. Güvenlik güçleri partililerin dağlık alana gitmesini engellemeye çalışıyor.

AKUT Genel Sekreteri Saydun Gökşin NTV canlı yayınında şu açıklamayı yaptı: Kurtarma ikibi içinde bulunan köy korucuları ve partililerin olay yerinde kalması çok yanlış. Hava kararıyor.

Isı daha da düşyecek. Enkazın yeri artık belli, yeniden bulunabilir. Sıcaklığın orada eksi 15 derece civarında olduğıunu biliyorum.

Arama kurtarma ekiplerinin içinde bulunan profesyonel olmayan kişilerin ve köy korucularının ayrıca partililerin bölgeyi bir an önce terk etmesi gerekir. Daha önce de arama kurtarma ekiplerinden donma tehlikesi geçirenler olmuştu.

Köy korucuları geceyi orada geçirecek durumda olmayabilirler. Uzun süredir arama çalışması yapıyorlar ve yorgun düşmüş olabilirler. Bir başka felakete mahal vermeden orayı terketmeleri gerekiyor.

BİR KİŞİ DONMA TEHLİKESİ GEÇİRDİ
Öte yandan, helikopterin enkazını arama çalışmasına katılan bir kişi donma tehlikesi geçirince tedavi altına alındı.

Bir grup arkadaşıyla birlikte arama çalışmalarına katılmak için dün öğle saatlerinde Sisne bölgesine giden Volkan Temel (27), bugün öğle saatlerinde ayaklarında donma hissetmesi üzerine Döngel köyüne döndü.

Köylülerin birinin aracıyla Göksun Devlet Hastanesine getirilen Temel'in ayaklarında ödem oluştuğu belirtildi. Yozgattan geldiği belirtilen Temel'in, ''enkazı gördüğünü, ayaklarında donma hissetmeye başlayınca köyü döndüğünü söylediği'' öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...