‘Alacakaranlık' silip süpürdü

Vampirler, Pazar akşamı düzenlenen Teen Choice Awards’ta en iyi fantastik film ve oyunculuk dallarındaki kategoriler de dahil, toplam 11 ödül kazanarak geceye damgasını vurdu.

10.08.2010 - 21:38

‘Alacakaranlık' silip süpürdü

Amerika’da her yıl düzenlenen ve 85 milyondan fazla gencin oylarıyla belirlenen televizyon, müzik ve sinema ödülleri olan Teen Choice Awards, geçtiğimiz Pazar akşamı sahiplerini buldu.

‘Gossip Girl’, ‘Glee’ gibi Amerika’nın ünlü televizyon programlarının da yer aldığı ödül gecesinin hiç kuşkusuz galibi ‘Twilight/ Alacakaranlık’ oldu. 'Alacakaranlık', En İyi Fantastik Film ve bu daldaki oyunculuk ödülleri de dahil 11 dalda ödül kazandı.

Ev sahipliğini Katy Perry'nin üstlendiği gecede Ashton Kutcher ‘Valentine’s Day’ ve ‘Killer’ filmlerindeki rolleriyle, Sandra Bullock ‘ The Proposal’ ile ve Tina Fey ise ‘Date Night’ ile ödüle ulaştı.

Ayrıca, son dönemlerde ‘Inception’ ile adından sıkça söz ettiren Leonardo Dicaprio, ‘Shutter Island’ filmindeki performansıyla ve Megan Fox ise ‘Jennifer’s Body’ filmiyle ödüle layık görüldü.

Gecedeki diğer ödüller ise şöylle:

En İyi Aksiyon-Macera Filmi: Sherlock Holmes
En İyi Bilim-kurgu: Avatar
En İyi Drama: The Blind Side
En İyi Romantik komedi: Valentine’s Day
En İyi Komedi: Date Night
En İyi Korku: Paranormal Activity
En İyi Animasyon: Toy Story 3

Müzik dalında ise, Justin Bieber En İyi Erkek Pop Şarkıcısı ve En İyi Albüm dalında ödül alırken, kadınlarda ise bu ödül Lady Gaga’ya verildi. Rap dalında en iyi Eminem seçilirken, En İyi R&B Sanatçısı Beyoncé, En İyi Rock Grubu Paramore oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...