Jülide Sarıeroğlu: Aldığım sorumluluğun bilincindeyim

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini, Müezzinoğlu'dan devralan Sarıeroğlu, "Toplumun tüm kesimleriyle bağlantılı bir bakanlığın sorumluluğunu aldığımın yüksek bilincinde olduğumu belirtmek istiyorum" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 20.07.2017 - 11:16

Jülide Sarıeroğlu: Aldığım sorumluluğun bilincindeyim

Mehmet Müezzinoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini Jülide Sarıeroğlu'na devretti.

Törende konuşma yapan yeni bakan Sarıeroğlu, "Gerçekten önemli bir dönemde, kapsama alanı çok geniş 80 milyon vatandaşımızın geleceğini ilgilendiren, toplumun tüm kesimleriyle bağlantılı bir bakanlığın sorumluluğunu aldığımın yüksek bilincinde olduğumu belirtmek istiyorum" dedi.

"Teveccüh gösterip beni bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza teşekür ediyorum" diyen Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Sendikal gelenekten gelen bir bakan olarak görev yapacağım. Geçmişte yaptığımız ortak çalışmaları önümüzdeki dönemde de gerçekleştireceğimize inanıyorum. Partimiz reform niteliğinde düzenlemelere imza attı. Bir kadın bakan olarak örnek olacak işleri yapmak istiyorum. Makam ve mevkiler geçici tek hedefimiz 80 milyon vatandaşımızın hayır dualarıyla bizden bahsetmesi. Sayın Bakanımızın başlattığı önemli çalışmalar var, onları da sürdürmek için çaba sarfedeceğiz."

Yaklaşık 10 ay sürdürdüğü görevini Sarıeroğlu'na devreden Müezzinoğlu ise şunları söyledi:

"Bugün burada güzel bir devir teslim töreninde birlikteyiz. Rabbime şükrediyorum, 10 ay gibi kısa bir süre de olsa bu ülkenin her insanına dokunan bakanlıkta onurlu bir görev yaptım. Hanım elinin değdiği her tablo daha güzel olacaktır. Değerli bakanımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bir ağabeyi olarak yanında olduğumu ifade ediyorum."

Sayfa Yükleniyor...