'Aldığım tazminatla sucuk partisi yapacağım'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı iki tazminat davasını daha kazanan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, "Aldığım paraları Kayseri halkı ile sucuk partilerinde kullanacağım" dedi.

Anadolu Ajansı 12.09.2012 - 15:57

'Aldığım tazminatla sucuk partisi yapacağım'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı altı tazminat davasından ikisini daha kazandı.

İki yıl önce, Meclis’teki bütçe görüşmeleri esnasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni yolsuzlukla suçladığı iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine tazminat davaları açan Mehmet Özhaseki, belediyede yaptığı basın toplantısında bu davalardan ikisini daha kazandığını açıkladı.

Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekillerine altışar, CHP ve Sözcü Gazetesi'ne birer tazminat davası açan Özhaseki, Kılıçdaroğlu’na açtığı davalardan birini daha önce kazandığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun, Kayseri 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen iki davada daha tazminat ödemeye mahkum edildiğini bildiren Özhaseki, şöyle konuştu:

''Açtığım 14 tazminat davasının 3'ü sonuçlandı. Yargı, bu davaların ilkinde 15 bin lira, ikincisinde 25 bin lira, üçüncüsünde de 12 bin lira olmak üzere toplam 52 bin lira tazminata hükmetti. Faiziyle, dava vekalet ücretiyle bu 70 bin lira tutuyor. Bu paraları tahsil edeceğim. Altını çizerek söylüyorum, bu mesele para meselesi değil. Bu mesele aslında bir namus mücadelesi, namus ve haysiyet meselesi, bir onur mücadelesi. Şimdi önlerinde bir seçenek var. Çıkacaklar Kayseri halkından, şahsımdan, mesai arkadaşlarımdan özür dileyecekler, iftira ettiklerini, yalan söylediklerini kabul edecekler.

Yoksa sonuna kadar hukuk mücadelemi devam ettireceğim. Bu tazminat davalarında hak ettiğim paraları kuruşuna kadar alacağım. 14 davadan 3'ü bu. Her fırsatta yalancı olduklarını, müfteri olduklarını her yerde anlatmaya devam edeceğim. Aldığım bu paraları şahsıma kullanmayacağım. Kayseri halkı ile birlikte gerek sucuk partilerinde gerekse başka türlü sosyal içerikli yardımlarda kullanmaya devam edeceğim. Madem ki şahsıma, belediyemize, Kayseri'ye bunca iftira ettiler, yalan söylediler, ismimizin ve şehrimizin ismini 1 sene boyunca karaladılar, bunun cezasını çekecekler. Bu parayı verecekler, ben almayacağım, Kayseri alacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...