Alevi çalıştayı öncesi son yemek

Son Alevi çalıştayında oluşturulacak yol haritasında herhangi bir görüşün eksik kalmaması için taraflar çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Anadolu Ajansı 14.01.2010 - 12:38

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Alevi ve Bektaşi inanç rehberleriyle Swiss Otel'de çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Çelik, yaptığı konuşmada, bugüne kadar Alevilerin talep ve beklentilerinin öğrenilmesi amacıyla altı çalıştay gerçekleştirildiğini hatırlatarak, toplumun birlik ve beraberliğinin önündeki engellerin nasıl kaldırılacağı konusunda çalıştaya katılanlarla istişarede bulunduklarını söyledi.

Son çalıştayda ortaya çıkacak raporun bir yol haritası niteliğinde olacağına işaret eden Çelik, raporun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağını, Alevilerin taleplerinin cevabını bu raporda bulacağını kaydetti.

Bugünkü çalışma yemeğinin bir çalıştay toplantısı olmadığına dikkati çeken Çelik, ''Son çalıştay öncesinde eksiğimiz gediğimiz kalmasın. Tüm tarafların görüşünü alalım, çıkacak olan yol haritasında herhangi bir görüş eksik kalmasın istedik. Sizlerle bir araya geldiğimiz gibi 28 Ocak tarihine kadar gerek bireysel olarak gerek gruplar halinde temaslarımızı sürdüreceğiz'' diye konuştu.

ABD Detroit ve Arnavutluk Tiran Bektaşilerinin temsilcisi olarak yemeğe katılan Hüseyin Başar da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. HÜkümetin girişimini ''gecikmiş bir çalışma olarak gördüğünü'' ifade eden Başar, Alevi açılımı kapsamında olumlu bir sonuç çıkacağına inandığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...