Aleyna'nın ölümünde yeni gelişme: Savcılığın itirazına ret

Iğdır'da Aleyna Ağgül'ün bıraktığı notta ölümünden sorumlu tuttuğu Gökhan Argın’ın serbest bırakılması kararına savcılığın yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi.

Haberler - DHA 05.10.2021 - 15:46 | Son Güncelleme : 07.10.2021 - 20:22

Aleyna'nın ölümünde yeni gelişme: Savcılığın itirazına ret

'da , 18 yaşındaki Aleyna Aygül'ün şüpheli ölümüyle ilgili gözaltına alınan Gökhan A'nın serbest bırakılmasıyla ilgili savcılık itirazını reddetti.

Olay, 30 Eylül sabahı 14 Kasım Mahallesi'nde meydana geldi. Aleyna Ağgül ailesiyle yaşadığı binanın yanındaki apartmanın 5'inci katının merdiven boşluğunda ölü olarak bulundu.

Polis yaptığı araştırmada, 'Ölümümden Gökhan Argın sorumludur' yazılı not buldu. Bunun üzerine kentte nakliyecilik ve emlakçılık yapan Gökhan Argın (43) ve oğlu Göktürk Argın (19) gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Göktürk Argın, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gökhan Argın ise 'intihara teşvik' suçundan tutuklanma talebi ile Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarıldı. Gökhan Argın, adli kontrol ve imza şartıyla il ile yurt dışına çıkma yasağıyla serbest bırakıldı.

SAVCILIK İTİRAZINA RET

Soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcısı, serbest bırakılma kararına Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki bir üst mahkeme olan Sulh Ceza Mahkemesi'ne itiraz etti. Sulh Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Savcılığının itirazını reddetti.

Sayfa Yükleniyor...