Yeni sezonda CNBC-e ekranına gelecek olan komediler arasında yer alan Aliens in America, adının aksine tam anlamıyla “dünyalık” bir dizi. Amerika dışında yaşam olmadığını sanan tipik Amerikan zihniyetiyle dalga geçen Aliens in America, Pakistanlı bir gencin, yanına yerleştiği Amerikan aileyle yaşadıklarını anlatıyor. Dizi her Çarşamba 20.30’da CNBC-e’de.

İlk olarak Wisconsin eyaletinde yaşayan Tolchuk ailesini tanıyacağımız dizide daha sonra onların yanına yerleştirilen Pakistanlı öğrenci Raja’yla tanışacağız. Tolchuk’ların oğlu Justin komik ve zeki olmasına rağmen, içine kapanık yapısı nedeniyle sosyalleşmekte zorluk çekmektedir. Oğulları Justin’in bu tutukluğundan kurtulması için rehber öğretmeni Bay Matthews’ün tavsiyesi üzerine evlerine misafir bir öğrenci kabul etmeye karar verirler. Ancak bekledikleri gibi Avrupa’dan bir öğrenci çıkmaz karşılarına. Misafirleri Raja, 11 Eylül sonrasında birçok Amerikalının büyük bir paranoya geliştirdiği ülkelerden biri olan Pakistan’dan gelmektedir. Dünyanın ABD dışında kalan topraklarında yaşayan insanlara uzaylı muamelesi çeken tipik Amerikan zihniyeti, Tolchuk ailesi nezdinde bakalım nereye kadar dayanacak.

DİZİNİN İLK BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Justin’in okulda kendini dışlanmış hissetmesi üzerine annesi Franny, oğlunun popülerlik kazanabilmesi için uluslararası öğrenci değişim programından atletik ve gösterişli bir İskandinav genci evinde ağırlamaya karar verir. Ancak öğrenci gelince İskandinav değil, Pakistanlı bir müslüman olduğu ortaya çıkar. Aile öğrenciyi geri göndermek ister ama Justin ve Pakistanlı Raja arasında çoktan bir bağ kurulmuştur.

KİM KİMDİR?

Çarşamba 20.30
http://www.cnbce.com/default.aspx