Alistair bebeğin katilinin acı sonu

İzmir'in Aliağa ilçesinde, cezaevinden tahliye olan ve düğününde öldürülen kişinin, 14 yıl önce kavga ettiği Ali Bektaş ile açılan kurşunlara hedef olan 2.5 yaşındaki Alistair Grimason'u öldüren ve 36 yıl hapis cezasına çarptırılan Daimi Akyüz olduğu ortaya çıktı.

İHA 04.03.2017 - 18:02

Alistair bebeğin katilinin acı sonu

Aliağa ilçesi Kültür Mahallesi Soğukhava Mevkisinde meydana gelen olayda, cezaevinden cinayet suçundan yeni tahliye olan Daimi Akyüz (46), hayatını bir kadınla birleştirmek istedi. Daha önce iki kez boşanan Akyüz, düğün için hazırlıklarını tamamladı ve bir restoran kiraladı. Daimi Akyüz, sigara içmek için davetli arkadaşı Zafer Yıldırım (37) ile dışarıya çıktı. Bu sırada yanlarına yaklaşan Erdal T. (35) silahla Akyüz'e ateş etti. Bu sırada olaya müdahale etmek isteyen Zafer Yıldırım'ı da silahla yaralayan Erdal T. olay yerinden kaçtı.

Aliağa Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Akyüz, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Yıldırım'ın ise tedavisinin sürdüğü bildirildi. Akyüz'ü silahla vurduğu iddia edilen Erdal T.'nin, Akyüz'ün cezaevinden arkadaşı olduğu ve Erdal T.'nin Akyüz ile husumetinin bulunduğu iddia edildi.

DAMAT 2.5 YAŞINDAKİ ALİSTAİR BEBEĞİ ÖLDÜREN KİŞİ ÇIKTI

Öldürülen damatla ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. Ölen Daimi Akyüz'ün, İzmir'de 14 yıl önce kavga ettiği Ali Bektaş ile bebek arabasında uyuyan 2.5 yaşındaki Alistair Grimason'u öldüren kişi olduğu ortaya çıktı. Akyüz'ün hapis cezasını çektikten sonra tahliye edildiği öğrenildi.

14 YIL ÖNCE OLAY NASIL OLMUŞTU?

Foça ilçesinde bağlı Yeni Foça'da 7 Temmuz 2003'te meydana gelen olayda, annesi Özlem Grimason ve anneannesi Gülay Eşsizhan'ın oturduğu kafeteryada bebek arabasında uyuyan Alistair Grimason, arka masalarda oturanlar arasında çıkan silahlı kavgada isabet eden bir kurşunla yaşamını yitirdi. Özlem ve David Grimason çiftinin çocukları Alistair ile kavga ettiği Ali Bektaş'ın ölümüne, iki kişinin yaralanmasına neden olan Daimi Akyüz, polisin sıkı takibi sonucu yakalanıp tutuklandı. Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Daimi Akyüz, 19 Temmuz 2004 tarihinde 36 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştı.

İskoç David Grimason ve Özlem Grimason çiftinin çocukları Alistair'in maganda kurşunuyla öldürülmesi Türk ve dünya kamuoyunda yankı uyandırmıştı. Bu olayın ardından avukat olan Eşsizhan çifti, başkalarının da aynı acıyı yaşamaması için bireysel silahlanmaya karşı mücadele başlatmış, İzmir ve İskoçya'da çok sayıda imza toplanmıştı. Hatta bu imzalarda o dönemde, bireysel silahlanmanın önüne geçilmesi talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) teslim edilmişti.

Öldürülen damat Daimi Akyüz ile cinayet şüphelisi Erdal T.'nin cezaevindeyken aynı koğuşta kaldıkları, bilinmeyen bir nedenle ikisi arasında husumet oluştuğu da öğrenildi. Erdal T.'nin tahliye olduktan sonra Akyüz'ü en mutlu gününde öldüreceği yönünde tehdit ettiği de iddialar arasında yer aldı. Yine cinayet zanlısı Erdal T.'nin, Çiğli ilçesinde bir kişinin öldürülmesiyle ilgili arandığı öğrenilirken, olayla ilgili de iki kişi gözaltına alındı. Katil zanlısı Erdal T.'nin aranmasına devam ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...