AK Parti İstanbul İl Başkanı: Alkol şişesiyle savunmaya geldiler

Darbe girişiminde cuntacı askerlerin işgal ettiği yerlerden biri de Sütlüce’deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı oldu. AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci, “Haliç civarında oturanlar, piknik yapanlar, hatta alkol şişesi elinde bizi savunmaya gelen insanlar vardı" dedi.

DHA 07.08.2016 - 16:48

ak parti sütlüce darbe alkol070816.jpg

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nı teslim almaya giden darbeci askerler, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün çabasıyla kan dökülmeden püskürtüldü.

“Haliç civarında oturanlar, piknik yapanlar, hatta alkol şişesi elinde bizi savunmaya gelen insanlar vardı. Komutanı içeri aldık. Aşağıda çok büyük bir arbede yaşanıyor ve millet buraya girmek istiyordu. Binanın etrafı askerlerle kuşatılmıştı” diyen Temurci, darbe gecesinde yaşananları Hürriyet’e anlattı:

“Saat 22.00 civarlarıydı. Boğaziçi köprülerine baktığımızda, ülkede darbe oluyor düşüncemiz yoktu. Terörle ilgili bir tehlike veya bir ihbar var ve bu ihbara yönelik güvenlik güçlerimizin, askerimizin, polisimizin ortaklaşa yaptığı bir çalışma ve tedbir olduğunu düşündük. Darbe falan düşünmüyoruz. Bir olay olacaksa birlikte gözlemleyelim diye saat 22.00 civarı acilen aktif teşkilat mensuplarımızın il ve ilçeye gelmelerini istedim."

"23.15 civarı, askerlerin geldiği bilgisi verildi. Binadaki arkadaşlarımızın benim bulunduğum 4’üncü kata çıkmalarını istedim. 4-5 yönetim kurulu üyesi, çaycısı temizlikçisi toplam 15 kişi civarındaydık. Dışarıda da 15-20 kişilik çevik kuvvet ekibi vardı. İlk bilgiler askerler zırhlı araçlarıyla 200 kişi falandı. Sonra 70-80 kişi olduğunu öğrendik. Asker gelince çevik kuvvet kendi aracına bindi. Herhangi bir çatışma olmadı. Biz ‘Ya gelin ya meydanlara inin’ demiştik. Daha önce böyle pratiğimiz yok. Üyeler bunu bilmiyor. Haliç civarında oturanlar, piknik yapanlar, hatta alkol şişesi elinde bizi savunmaya gelen insanlar vardı. Biz hâlâ şunu bekliyoruz. Başkomutan Cumhurbaşkanı’nın sesini duymak istiyoruz. Bir alçaklar grubu dünyaya böyle bir görüntü sergilerken, acaba Cumhurbaşkanımla ilgili bir girişimleri oldu mu endişesi 23.20’ye kadar hâkimdi. Başbakanımızın açıklamasından sonra bu duygu daha da pekişti. Bu tersine döndürülecekse, mutlaka milletimizle olacak düşüncesiyle hareket ettik. Başbakanımızın açıklamasından sonra, bizde Cumhurbaşkanımıza karşı operasyon yapılır mı endişesi oluştu."

Sayfa Yükleniyor...