Alkollü sürücü ölümle dans etti

Alkollü sürücü E-5 Karayolu Kadıköy Mevkii'nde, yola tersten girerek yaklaşı 3 km ilerledi. 2.61 promil alkollü olduğu anlaşılan sürücü hem kendinin hemde karayolundaki diğer sürücülerin hayatını tehlikeye attı.

11.02.2011 - 07:40

Edinilen bilgiye göre Ataşehir Yenisahra Mahallesi'nden 01.30 sıralarında 34 BZ 2768 plakalı otomobili ile Kartal'a gitmek için yola çıkan Yüksel Ekinci, E-5 Kadıköy istikametinde ters yönden ilerlemeye başladı. E-5 Karayolu Kadıköy istikametinde ilerleyen araçlar sol şeritten üzerlerine gelen otomobili görünce sağ şeride kaçmaya başladı. Normal yollarında ilerleyen sürücülerin durumu 155'i arayarak polise bildirilmesi üzerine en yakındaki ekip, olay yerine yönlendirildi.

2.61 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI
Polis ekipleri, ters yönde ve sol şeritten yaklaşık 3 km. ilerleyen aracı E-5 karayolu Küçükyalı Tüneli girişinde durdurdu. Akan trafiği kısa süreliğine durduran ekipler, aracı emniyet şeridine çekti. Sürücünün alkollü olduğunu anlayan polis ekipleri, alkol kontrolü için trafik polislerinden yardım istedi. Polislere bırakın ben gideyim diyen Ekinci "Çok ceza yedim, bu beni mafeder, size para vereyim bana işlem yapmayın, beni affedin" diyerek alkolünde etkisiyle ağlamaya başladı. Olay yerine gelen trafik polisleri Ekinci'ye alkolmetreyi üfletmek istedi. Ekinci alkolmetreye üflememek için uzun süre direndi. Polisin ısrarları sonucunda alkolmetreye üfleyen Ekinci 2.61 alkollü çıktı.

DAHA ÖNCEDE EHLİYETİNE EL KONULMUŞ
Polis kayıtlarında Ekinci'nin daha önce de alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu ve halen ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı. Yaklaşık 3 kilometre ters yönde araç kullanan alkollü sürücüye ehliyetine el konulduğu halde araç kullanma cezası 290 TL, alkollü araç kullanma 739 TL ve trafiği tehlikeye düşürme 66 TL, toplam 1095 TL para cezası verildi. Ekinci'nin otomobili otoparka çekilirken, ehliyetine el konulma süresi 2 yıl daha arttırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...