Alkollü sürücü pişmaniciye girdi

İzmit'te, alkollü sürücünün kullandığı otomobilin takla atarak pişmaniye dükkanına girmesi sonucu, otomobilde bulunanlardan 1 kişi öldü.

Anadolu Ajansı 29.03.2010 - 10:10

İzmit’te Nahit Görücü yönetimindeki otomobil, Kadıköy Mahallesi Ankara Caddesi'ndeki kavşakta sürücüsünün kontrolünü kaybetmesiyle birkaç takla attıktan sonra yol kenarındaki pişmaniye imalathanesine girdi.

Otomobilde sıkışan sürücü ile Kemal Civelek ve Sezgin Başak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kaza Kurtarma ekiplerince araçtan çıkarıldı.

112 Acil Servis ekiplerince Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Civelek, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Hafif yaralanan sürücünün, hastanenin acil servisinde taşkınlık yapması üzerine polis müdahale etti. Kazayı duyarak hastaneye gelen arkadaşlarının sakinleştirmeye çalıştığı Görücü, ''Ben ne yaptım? Kemal ölme, yerine ben öleyim'' diye bağırarak ağladı.

Ehliyetini bir ay önce aldığı öğrenilen Görücü'nün, hastanede yapılan muayenesinde 119 promil alkollü olduğu anlaşıldı.

Öte yandan, otomobilin girdiği pişmaniye dükkanının sahibi Kenan Akbaş, söz konusu yerde yoldaki keskin viraj nedeniyle sürekli trafik kazası yaşandığını, önceki gece de benzer şekilde bir otomobilin dükkanına girdiğini belirterek, ilgililerden önlem almalarını istedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...