Alkollü sürücü ve arkadaşları gazetecilere saldırdı

Zonguldak’ta bir kaza sonrası olay yerine gelen başka bir aracın içindekiler, önce polisle tartıştılar ardından da kendilerini görüntüleyen gazetecilere tekme tokat saldırdılar.

İHA 11.07.2016 - 08:03 | Son Güncelleme : 11.07.2016 - 08:05

Alkollü sürücü ve arkadaşları gazetecilere saldırdı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, rahatsızlanan eşini hastaneye götüren Gökhan Aksoy (37) kamyonet ile Erhan Andiç yönetimindeki otomobille kavşakta çarpıştı.

Kazada yaralanan otomobil sürücüsü Erhan Andiç, akrabası Burak Andiç (22) ile kamyonet sürücüsü Gökhan Aksoy ve eşi Tuğçe Aksoy (35) olay yerine çağrılan ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan Erhan Andiç’in kafasını çarpması nedeniyle durumunun ağır olduğu diğer yaralıların ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

GAZETECİLERE TEKME TOKAT SALDIRDILAR

Kaza sırasında Ferdi Demirci idaresindeki otomobille olay yerine gelirken, bir yakının kaza yaptığını duyduklarını belirterek polisten bilgi almaya çalıştı.

Trafik polisinin alkollü olduğunu anladığı sürücüden ehliyet ve aracın ruhsatını istemesi üzerine tartışma çıktı. Ferdi Demirci’nin arkadaşları Yetiş Demirci, Ercan Demirci ve Sinan Kuru da polise itiraz etmeye başlayınca tartışma daha da büyüdü.

Polisin üzerine yürüyen alkollü sürücü ve arkadaşları oğullarının kaza yaptığını duyduklarını belirterek, kendilerini bırakmalarını istedi. Bu sırada kazayı haber yapmak için olay yerinde bulunan gazetecilerin kendilerini görüntülediğini fark eden Yetiş Demirci’nin gazetecilere tepki göstermesi üzerine Ercan Demirci gazetecilere muhabirine saldırdı.

Polisin ayırmaya çalıştığı kavga sırasında 4 kişi Cihan Haber Ajansı Muhabiri Sinan Kabatepe’ye tekme tokat vurmaya başladı. Kavgayı ayırmakta güçlük çeken polis ekipleri saldırganları biber gazı sıkarak durdurabildi. Polise ve gazetecilere tepki göstermeye devam eden Ercan Demirci küfür ve tehditlerde bulunarak “Biraz sonrası burası ne olacak göreceksin. Hepinizi yakacağım” dedi.

Kalp hastası olduğunu öne sürüp polislerin kendisine dokunamayacağını söyleyen Ercan Demirci, elleri kelepçelenip polis otosuna götürüldüğü sırada küfür ve hakaretlerde bulunmaya devam etti.

Kaza yerine çok sayıda takviye polis ekibinin gelmesi ile saldırganlar gözaltına alınarak karakola götürüldü. Saldırıya uğrayan iki gazeteci hastanede alınan doktor raporunun ardından, karakola giderek kendilerine saldıran 4 kişiden şikâyetçi oldu.

Sürücü Ferdi Demirci’nin ehliyeti, aracının ruhsat ve muayenesinin olmadığı anlaşılırken, yapılan muayenesinde 137 promil alkollü olduğu belirlendi. Polis muayenesi bulunmayan otomobili çekici ile belediye otoparkına kaldırırken, Ferdi Demirci’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmak, araçta ruhsat ve muayene bulunmaması gibi maddelerden yaklaşık 4 bin 500 TL ceza kesti.

Polis kaza ve saldırı olayı ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...