'alldesign' 2013 için geri sayım başladı!

İstanbul, tasarım dünyasının dahilerini ağırlayacağı 2 günlük bir tasarım buluşmasına hazırlanıyor! 22-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 'alldesign'ın öne çıkan konuşmacısı yönetmen Darren Aronofsky olacak.

18.02.2013 - 11:51

'alldesign' 2013 için geri sayım başladı!

Tasarımı farklı bir bakış açısıyla ele alan alldesign, 2. yılında da dünyadan ve Türkiye’den önemli konuşmacılarla büyük ses getirecek bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 1500 ziyaretçiyi ve aralarında 'Lord of the Rings'in prodüksiyon tasarımcısı Grant Major, Cirque du Soleil’in yaratıcı yönetmeni Gilles Ste-CROIX, Porche Müzesi ve Mozart Köprüsü Mimarı Elke Delugan, U2 ve Eurovision 2008’in sahne tasarımcısı Mikael Varhelyi, Volkswagen, Mercedes ve Peugeot markaları için tasarımlar yapan Murat Günak, 'Kill Bill', 'Talented Mr. Ripley' ve 'Cennetin Krallığı' filmlerinin afişlerini tasarlayan Emrah Yücel, ulusal ve uluslararası sayısız mimari ödülünün sahibi olan değerli mimar Emre Arolat gibi dünyaca ünlü isimlerin de yer aldığı 30 konuşmacıyı ağırlayan alldesign, bu yıl da dev isimleri ağırlayacak.

alldesign 2013’TE DEV İSİMLER!
22-23 Şubat 2013 tarihlerinde Hilton Convention Center’da düzenlenecek olan alldesign bu yıl da kendi dalının uzmanları tasarıma bakış açılarını ve dünyaca ödüllü işlerini izleyicilerle paylaşacak.

Bu ünlü isimler arasında 'Requiem For a Dream', 'The Wrestler' ve Oscar’lı 'Black Swan' gibi baş yapıtların yönetmeni Darren Aronofsky; ünlü 'Mad Men' dizisine ilham verdiği söylenen ve tasarımları MOMA’da sergilenen ikonik reklamcı, sanat yönetmeni, yazar, tasarımcı George Lois, tasarım harikası Bookwarm kitaplık ve dev Swarovski kristal avizelerin yaratıcısı, Belçika’daki Mediacite’nin ve İsrail’deki Holon Tasarım Müzesi’nin de mimarı Ron Arad; Batman ve Hamlet gibi showların sahne tasarımcısı , Jay-Z, Lady Gaga ve Muse gibi ünlü şarkıcıların kostüm ve konser sahnelerinin ve 2012 Londra Olimpiyat Oyunların Kapanış Törenleri’nin tasarımcısı Es Devlin; Buddha Bar restoran, kulüp ve müzik derlemelerinin yaratıcısı olan Fransız DJ/müzisyen Claude Challe; 'Mamma Mia', 'Titanic' ve Spiderman 2 ve 3 filmlerinin makyaj tasarımcısı Tina Earnshaw; kendi ismini taşıyan mücevher markasıyla tanınan tasarımcı John Hardy; grafik tasarımın rock starı olarak gösterilen Stefan Sagmeister; W Paris – Opera, Grant Hyatt (Taipei&Chicago), Beyrut’taki Intercontinental Phoenicia, Volkwagen ve Audi’nin Almanya’da bulunan forumları, Lincoln Center’da bulunan Ertegün Caz Salonu ve Cirque de Soleil’in Hong Kong, Las Vegas ve Paris’teki sahneleri gibi işleriyle öne çıkan, Rockwell Group Avrupa Ofisi Yöneticisi tasarımcı, mimar Diego Gronda; Motorola Dijital Tasarım bölümü Küresel Başkan Yardımcısı, LEGO Mindstorms Topluluk Yöneticisi tasarımcı Steven Canvin; tasarımcı Marco Susani ve daha pek çok isim yer alıyor.

Türkiye’ye ilk kez gelecek olan ünlü isimlerin yanı sıra alldesign’da endüstriyel tasarımcılardan Defne Koz, Zeynep Falay, Aydın Mert, Şebnem Timur Öğüt; Finding Nemo, Antz, Shrek, The Incredibles ve Cars gibi ünlü Hollywood animasyon filmlerinin görsel efekt takımında yer alan Erdem Taylan; ünlü mimar Mete Arat; yönetmen Mustafa Altıoklar; IDA Istanbul Başkanı Prof. Alpay Er; ünlü reklamcı YEKON Başkanı Yiğit Şardan; endüstri ürünleri tasarımcısı Ümit Altun; yapımcı Mehmet Altıoklar; ETMK İstanbul Şube Başkanı Özlem Er, Hürriyet Paneli konuşmacılarından gazeteciler Emre İskeçeli, Emre Oral ve Bülent Mumay yer alıyor. Ayrıca sosyal medya konusunda düzenlenecek panelin konuşmacıları arasında Genco Demirer, Aziz Kedi, Bora Yeter, Olcayto Cengiz ve Bahriye Sarıkaya var.

Konferans programının yanı sıra pek çok renkli aktiviteye de ev sahipliği yapacak alldesign 2013’te bu yıl yaklaşık 2000 metrekarelik bir fuar alanı da kurulacak. Türkiye’nin önde gelen tasarım markaları, alldesign’13 Yaratıcı Endüstriler, İç Mimari, Dekorasyon, Obje Tasarımları ve Ürünleri Fuarı alanında şimdiden yerlerini almaya başladı. Üretici ve tasarımcının bir araya geleceği fuarda, tasarımlardaki son trendler kullanıcısına ulaşacak, katılımcılar yeni iş birliktelikleri yapabilecekler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...