'Alnımız ak, başımız dik'

AB Bakanı Egemen Bağış, İstanbul’da düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak, "Alnımız ak başımız dik" dedi.

Haberler 20.12.2013 - 16:44

'Alnımız ak, başımız dik'

İstanbul merkezli operasyonda adı geçen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, bütçe görüşmelerinin son gününde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu.

"Alnımız ak başımız dik" ifadesini kullanan Bağış, şunları söyledi:

"Ne muhalefet ne iktidar vekillerinin başına gelmesini arzu etmem. 'de bir komplo çetesinin siyaset kurmunu lekelemesiyle karşı karşıyayız. Bir çetenin Meclis ve hükümeti lekeleme çabasıyla karşı karşıyayız."

Bağış'ın öncesinde de bir açıklaması oldu.

TBMM'ye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile gelen gazetecilerin İstanbul merkezli operasyona ilişkin sorusuna "Söylemem gerektiği zaman söyleyeceğim" karşılığını verdi.

Gazetecilerin "Ne zaman? " sorusu üzerine Bağış, "Onu da bana müsaade edin" dedi.

Bağış, bir gazetecinin "Özel kalem müdürünüzün attığı bir tweet var, para sayma makineleriyle ilgili" sözleri üzerine, "Onu kendisine sorun" diye konuştu.

Bağış, "İstifanızı verdiğiniz yönünde haberler çıktı" denilmesi üzerine de "Gerekli açıklamayı gerekli gördüğüm zaman yaparım merak etmeyin. İğrenç bir komployla karşı karşıyayız. Gerekli açıklamayı vakti zamanı geldiğinde yapacağız. Bu soruşturmadan bir çekincem yok. Şahsımla ilgili delil diye gösterilenler komedi. Karalama kampanyası yapanlarla mücadelemiz sürecek" ifadelerini kullandı.

Bağış, daha önce gazetecilerin soruları üzerine “Ben rahatım” demişti.

4 gün önce başlatılan İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda, 89 kişi gözaltına alınmıştı.

Operasyonda gözaltına alınanlar arasında İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğulları ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, işadamı Ali Ağaoğlu ve Rıza Sarraf da bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...