İzmir'de serviste unutularak hayatını kaybeden 5 yaşındaki anaokulu öğrencisi Alperen Sakin'in ailesi, bayramda oğullarının mezarını ziyaret etti. Alperen'in mezarı başına bırakılan şeker ve emzikler ise gören herkesi duygulandırdı.

Çiğli ilçesinde 15 Ağustos'ta meydana gelen olayda, 5 yaşındaki Alperen Sakin anaokulu servisinde unutularak can vermişti.

Türkiye'nin gündemine oturan olay sonrasında, kreş sahibi ve anaokulu müdürü Yurdagül İşgören ve eşi Tamer İşgören tutuklanmış, yeniden gözaltına alınan görevli hostes Dilara K. ise adli kontrol şartıyla tekrar serbest bırakılmıştı.

Alperen'in ailesi oğulları olmadan geçirdikleri ilk bayramda mezarlık ziyaretinde bulundu. Çiğli ilçesindeki mezara giden ailenin ziyareti sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Anne Buket ve baba Serkan Sakin çifti, minik Alperen’in mezarı başında gözyaşı döktü. Baba ve anneye, diğer aile bireyleri de eşlik etti. 

5 yaşındaki Alperen’in mezarına bırakılan emzik ve şekerler de görenlerin içini acıttı. Kur’an-ı Kerim okuyan aile, Alperen için dua etti. Baba Serkan Sakin, Alperen’in acısına alışamadıklarını ve hüzünlü bir bayram geçirdiklerini söyledi.

"Alperen bu bayram ellerimi öpemedi" diyen baba Sakin, şunları söyledi:

"Her fırsatta oğlumun mezarını ziyaret ediyorum, gerekirse her gün. Alperen şekeri çok severdi. Alperen’i seven birisi sağolsun gelmiş bırakmış; belki küçük bir çocuk bıraktı bilmiyorum. Devletimizden Allah razı olsun. Ben her zaman söyledim yine de söylüyorum; biz büyük bir milletiz, güçlü bir devletiz. Yardımını esirgemeyen başta sayın Devlet Bahçeli olmak üzere diğer yardımcı olmak isteyen sivil toplum örgütlerine ve Alperen’i evladı gibi gören, sahiplenmiş olan bir sürü abla, ağabeyler, bütün Türk halkına, bu vatanın bayrağının altında yaşayan tüm duyarlı insanlara hepsinden Allah razı olsun. Allah hiçbir anneye, babaya böyle bir acı yaşatmasın. İnşallah bu saatten sonra başka Alperen’ler ölmeyecek."