Alternatif bir sinema deneyimi

Future Shorts Turkey 18 ülkede gösterime giren Haziran ayı seçkisi ile KargART’ta.

Haberler 13.06.2011 - 16:18

Alternatif bir sinema deneyimi

Her ay 18 ülkede, 60 şehirde değişik ülkelerden seçilen kısa filmleri, çeşitli performanslar ile kombine ederek alternatif bir sinema deneyimi olarak sunan FUTURE SHORTS TURKEY etkinliği Haziran ayı seçkisi Asya yakasında 16 Haziran’da KargART’ta sanatseverler ile buluşuyor.

Tamamen samimi insan hikâyelerinden oluşan Haziran ayı seçkisinde Big Day de Yağmacı İskandinav öğrenciler büyük bir gecenin yüksekliğini ve alçaklığını deneyimlerken, rakip kardeşler ve vücut geliştiriciler Muscles'da, ödüllü italyan film Rita ve daha fazlası Sergiden sonra izleyenlerine farklı deneyimleri sunacak.

FUTURE SHORTS
Londra merkezli Future Shorts, 18 ülke, 60 şehirlik dağıtım ağı ile kısa filmlere ve yaratıcılarına uluslararası platformda yer alma fırsatını sunan bir marka olup, film gösterimlerini çeşitli performanslar ile kombine ederek sunan alternatif bir sinema deneyimidir.

Future Shorts aylık etkinlik programını oluşturan filmler FS temsilcileri tavsiyeleri, film festivalleri ve online başvurular arasından seçilmekte ve dünya çapında her yıl artan katılımı, seyirci sayısı ve evrenselleşen kimliğiyle adından söz ettirmektedir…

Future Shorts 2003 yılından bu yana yeni yeteneklerin tanıtıldığı, sınırları zorlayan filmlerin çok kültürlü bir platformda gösterildiği, film, kültür ve fikirler etrafında karşılıklı diyalogların yaratıldığı herkesin erişimine açık bir kısa film kültürü ekseninde gelişmektedir.

Etkinlikler genelde Future Shorts filmlerinin gösterimi olsa da, daha çok müzik, performans, sanat, moda ve diğer interaktif formların bir birleşimidir.

Future Shorts One, her ayın ilk Perşembe gecesi gerçekleşen ana etkinliğinde uluslararası ağındaki partnerleriyle eş zamanlı olarak okul, çeşitli sosyal kulüpler ve hatta hastane gibi alanlarda global topluluğu buluşturur.

Future Shorts etkinliklerinin en önemli prensibi seyircinin tüm dünya ile arasındaki canlı etkileşim için cesaretlendirmesidir.

Etkinliğin devamı olarak ise DJ Hilmi Tezgör / Vertigo_go ile Karga Bar’da eğlence dolu saatler yaşanacak.

16 Haziran
12.30 – 20.00 11. Kargaşa Sergisi (KargART)
20.00 – 21.30 Future Shorts Haziran Seçkisi Gösterimi (KargART)
21.30 – DJ Hilmi Tezgör / Vertigo_go: (Karga Bar)

Sayfa Yükleniyor...