Altın Elbiseli Adam hayatını kaybetti (Barkın Bayoğlu kimdir?)

Altın Elbiseli Adam lakabıyla bilinen ve yayınladığı motosiklet videolarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Barkın Bayoğlu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Haberler - ntv.com.tr 25.07.2017 - 09:54 | Son Güncelleme : 25.07.2017 - 13:36

Altın Elbiseli Adam hayatını kaybetti (Barkın Bayoğlu kimdir?)

Altın Elbiseli Adam lakabıyla bilinen ünlü motosikletçi Barkın Bayoğlu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde geçirdiği kazada hayatını kaybetti.

Altın Elbiseli Adam lakabıyla bilinen ünlü motosiklet uzmanı Barkın Bayoğlu, gece saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde motosikletiyle kaza yaptı.

Bayoğlu kaza sonrası Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Hasta yetkilileri Bayoğlu'nun yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini söyledi.

Bayoğlu'nun ölüm haberi sevenleri tarafından üzüntüyle karşılandı.

BARKIN BAYOĞLU KİMDİR?

Barkın Bayoğlu, 1975 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul'da başladığı ilkokula, ailesinin İngiltere'ye göç etmesi ile orada devam etti.

Belçika'da siyasal bilimler okuyan Barkın Bayoğlu, Türkiye'ye döndüğünde Bilgi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi.

Bayoğlu'nun motosiklet sevdası İngiltere'de gittiği bir fuarda başladı.

Askerden döndükten sonra hobisini mesleğe çeviren Bayoğlu, "İki Teker" ve "Oto Haber" dergilerinde editör olarak çalıştı.  

BAYOĞLU'NUN YOUTUBE'DA YAYINLADIĞI VİDEOLARDAN BİRİ

Bayoğlu, yönetmen iki arkadaşıyla birlikte çektiği motosiklet test sürüşleri ve ileri sürüş tekniklerini anlattığı YouTube videolarıyla motosiklet meraklısı çok geniş bir kitleye ulaştı.

Sektörde tanınmış bir hale gelen Bayoğlu, önce Showmax ardından Skytürk gibi televizyon kanallarında program yaptı. Bayoğlu'nun program yaptığı Okan Bayülgen ile de yakın dost olduğu biliniyor. 

ALTIN ELBİSELİ ADAM LAKABI NASIL ÇIKTI?

Barkın Bayoğlu, Kazakistan'da çalışırken bir müzede gördüğü M.Ö. 5. yüzyılda ölen bir prensin, altından elbisesi ve kırmızı bir kaftanı ile birlikte gömüldüğünü ve üzerindeki yazıların Türkçe olmasından etkilendi. Türkiye'ye döndüğü zaman bir video çekiminde giydiği tulumun altın rengi olması ile Altın Elbiseli Adam fikri ortaya çıktı.

Sayfa Yükleniyor...