'Altın Kızlar'da bir fire daha

Bir TV klasiği olan 'Altın Kızlar' dizisinin en renkli ve en seksi karakteri Blanche'ı canlandıran Rue McClanahan hayatını kaybetti.

04.06.2010 - 11:15

'Altın Kızlar'da bir fire daha

76 yaşındaki McClanahan'ın ölüm sebebinin geçirdiği ağır felç olduğu açıklandı. Menajeri, televizyon tarihine cinsel özgürlüğünü kazanmış Güneyli güzel Blanche'ı kazandıran Emmy ödüllü aktrisin Salı gecesi hayata veda ettiğini açıkladı.

Oyuncu 1997'de göğüs kanserinden dolayı tedavi geçirmiş ve daha sonra da kanser hastalarına destek gruplarında çalışmış, onlara 'güzel bir şekilde yaşlanmak' konulu konferanslar vermişti.

Geçen yıl by-pass ameliyatı olan McClanahan, 60'lardan itibaren aktif bir kariyere sahipti. 70'lerde yine bir TV dizisi olan 'Maude'de başrolün en yakın yakın arkadaşını oynadı. Kuşkusuz en popüler olduğu dönem 1985'ten itibaren Bea Arthur (Dorothy), Betty White (Rose) ve Estelle Getty (Sophia) ile beraber oynadığı 'Altın Kızlar' adlı komedi dizisiydi.

7 sezon süren dizi Miami'de bir evde yaşayan dört yaşlı ve ilginç kadını anlatıyordu. Artık dizinin başrollerinden hayatta kalan tek kişi Rose'u oynayan White oldu. Getty 2008'de Arthur ise geçen yıl hayata gözlerini yumdu.Geçtiğimiz günlerde Saturday Night Live ile ekranlarda yeniden görülen 88 yaşındaki White, vefat eden oyuncunun yakın arkadaş olduğunu ve habere çok üzüldüğünü hatta inanamadığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...