Altın Koza'dan yönetmen E.Scola'ya özel bölüm

Festival kapsamında İtalyalı usta yönetmen Ettore Scola için özel bölüm düzenlenecek...

Anadolu Ajansı 27.05.2009 - 15:57

Altın Koza'dan yönetmen E.Scola'ya özel bölüm

Bu yıl 8-14 Haziran tarihlerinde yapılacak ''16. Altın Koza Uluslararası Film Festivali'nde kısa ve uzun metraj filmler ve belgeseller izleyicilerle buluşacak.

Uzun metrajda 31 filmin değerlendirildiği yarışmada, festival kurulunca belirlenen 12 film, Altın Koza Ödül Heykeli'ne sahip olabilmek için yarışacak.

08 – 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek 16. Altın Koza Film Festivali kapsamında sinemanın ustalarından Ettore Scola’ya özel bir bölüm ayrıldı. Bu bölümde, usta yönetmenin bol ödüllü üç başyapıtı izleyicilerle buluşacak.  Bölümde, usta yönetmenin bol ödüllü üç başyapıtı izleyicilerle buluşacak.

Scola'nın festival kapsamında gösterilecek filmleri ve aldığı ödülleri şöyle:
Those Were The Years / C'eravamo Tanti Amati, ''Birbirimizi Çok Sevmiştik'': Yabancı Dilde En İyi Film (Cesar Ödülleri), En İyi Film (Moskova) La Nuıt De Varennes, The Night of Varennes, ''Varennes Gecesi'': En İyi Senaryo, En İyi Kostüm (David Di Donatello Ödülleri) Ballando Ballando / Le Bal, ''Balo'': Gümüş Ayı (Berlin), En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Müzik (Cesar Ödülleri)...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...