Altın Koza'ya yıldız yağmuru

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 40. yaşını kutlayacak olan 16. Altın Koza Film Festivali boyunca Adana'ya yıldız yağacak.

03.06.2009 - 12:04

Altın Koza'ya yıldız yağmuru

Altın Koza Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 8–14 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek 16. Altın Koza Film Festivali'nde sinema ve müzik dünyasından çok sayıda tanınmış isim Adana'ya konuk olacak.

Festival kapsamında Cannes Film Festivali ve pek çok uluslararası yarışmada ödül kazanan ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, jüri başkanlığını üstlenecek.

Meltem Cumbul, Özgü Namal, Altan Erkekli, Şebnem Dönmez, Ferhat Göçer, Mazlum Çimen, Murat Han, Derya Alabora, Başak Köklükaya, Ece Uslu, Kerem Görsev, Nilüfer Açıkalın, Filiz Akın, Aytaç Arman, Şerif Sezer, Rutkay Aziz, Nur Sürer, Menderes Samancılar, Bulut Aras, Rıza Akın, Yusuf Sezgin, Cahit Berkay, Selma Güneri, Ekrem Bora, Selda Alkor, Atilla Saral, Umut Sezgin, Yılmaz Köksal, Sırrı Süreyya Önder, Yılmaz Duru, Ahmet Selçuk İlkan, Temel Gürsu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Ayçin İnci Taylan da festivalin diğer ünlü konukları olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...