Altın Küre ödülleri yine CNBC-e'de

67. Altın Küre ödül töreni 17 Ocak Pazar gecesi canlı yayınla CNBC-e’de, orijinal sesi ile e2’de olacak. Töreni geçen yıl Kate Winslet ile şakalaşması ile akıllarda kalan Ricky Gervais sunacak.

Haberler 14.01.2010 - 16:39

Altın Küre ödülleri yine CNBC-e'de

Hollywood Yabancı Basın Birliği’nin düzenlediği 67. Altın Küre Ödülleri Pazar gecesi görkemli bir törenle sahiplerini bulacak. Şimdiden sinema ve televizyon dünyasını sarsan ödül töreni dünya çapında 160 milyon izleyiciye ulaşıyor.


Tören Pazar gecesi (Pazartesi sabahı) 02:00’de Kırmızı Halı seremonisi ile başlayacak ve saat 03:00’de Ödül Töreni ile devam edecek. Tören aynı anda orijinal sesiyle e2’de de yayınlanacak. Törenin tekrarı ise Pazartesi akşamı saat 22:00’de CNBC-e’de yeniden ekrana gelecek.

BU TÖREN DE KİMLER YOK Kİ...
Bu yıl yine ünlüler geçidine şahit olacağınız törende Christina Aguilera, Jennifer Aniston, Halle Berry, Gerard Butler, Chace Crawford, Cameron Diaz, Colin Farrell, Jodie Foster, Matthew Fox, Mel Gibson, Tom Hanks, Neil Patrick Harris, Nicole Kidman, Sophia Loren, Julia Roberts, Mickey Rourke ve Sam Worthington’ın yanı sıra Cher, Jennifer Garner, Kiefer Sutherland ve Kate Winslet boy gösterecek.

Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio ise Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen Cecil B. DeMille Ödülü’nü usta yönetmen Martin Scorsese’ye takdim edecekler.

e2 ve CNBC-e dizileri yine iddialı
Oscar’ın habercisi olduğu kabul edilen Altın Küre’de bu yıl özellikle drama dalında geçen yılın favorileri yine ön safta. Cnbc-e ve e2 dizileri Dexter ve Mad Men; Big Love, House ve True Blood’a rakip. Son yılların en başarılı dizilerinden Mad Men’in başrol oyuncusu Jon Hamm ve January Jones’la Dexter’dan Michael C.Hall ve The Closer’dan Kyra Sedgwick gene aday. Mini Dizi ya da Tv filmi adayları arasında CNBC-e’de Sınır Tanımayanlar Kuşağında ekrana gelecek olan bir Churchill filmi olan Into the Storm aday. Filmin Winston ve Clementine Churchill’i Brendan Gleeson ve Janet Mcteer de ödül bekliyor.

e2 ön planda
Geçen iki senenin ödüllerini silip süpüren Mad Men bu yıl da Altın Küre’nin favori isimlerinden biri. En İyi Televizyon Dizisi- Drama, En İyi Erkek Oyuncu (Jon Hamm) ve En İyi Kadın Oyuncu (January Jones) dallarında aday gösterilen Mad Men’in en büyük rakibi ise yine e2’nin iddialı dizilerinden Dexter.

Mad Men Mad Men

Dexter, En İyi Televizyon Dizisi- Drama, En İyi Erkek Oyuncu (Michael C. Hall) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (John Lithgow) dallarında aday gösterildi.

Ayrıca gösterime girdiği ilk sezon da büyük yankı uyandıran Hung Altın Küre yarışında Komedi ya da Müzikal- En İyi Erkek Oyuncu (Thomas Jane) ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Jane Adams) kategorileriyle iki dalda aday gösterildi.

İngilizler bu yıl geri planda kalacak gibi
Törenin sunucusu bir İngiliz ama, geçen yıl hem Altın Küre’ye hem Oscar’a hakim olan İngilizler, bu yıl geri planda kalacağa benziyor. Küre’de yılın en başarılı filmleri altı adaylıkla Up in the Air ve beş adaylıkla Nine.

ANKETTEN 'MAD MEN' ÇIKTI
ntvmsnbc
'nin hazırladığı Altın küre'de kazanan kim olur anketinde ise En İyi Erkek Oyuncu dalında dramada George Clooney, komedi-müzikalde Robert Downey Jr., En İyi Kadın Oyuncu dalında dramada Helen Mirren, müzikal-komedide Sandra Bullock, En İyi Yönetmen dalında Avatar'la James Cameron, En İyi Film dalında dramada 'Avatar', müzikal-komedide 'Aşkın 500 Günü', En İyi Dizi dalında da dramada 'Mad Men', müzikal-komedide '30 Rock' en fazla oyu alan isim ve yapımlar oldu.

17 Ocak Pazar (Pazartesi Sabahı)
Kırmızı Halı 02:00 Canlı
Ödül Töreni 03:00 Canlı


Sayfa Yükleniyor...