47. yılını kutlayan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Cumartesi günü açılış töreniyle başlayacak. Görkemli açılış töreni Cumartesi akşamı saat 20:30’dan itibaren NTV’den canlı yayınlanacak. Kırmızı Halı seremonisi ile başlayacak ve Doğa Rutkay ve Hakan Yılmaz’ın sunacağı açılış töreni 21:00’den itibaren ekrana gelecek.

Türk sinemasının kalbinin atacağı festivale katılan yıldızlar, Kırmızı Halı’da boy gösterirken, tören 47 kişiden oluşan Venüs Kızları ve Ebru Akel’in şovuyla başlayacak. Festivalin de yüzü olan Ebru Akel daha sonra sahneyi törenin sunucuları Doğa Rutkay ve Hakan Yılmaz’a bırakacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin “Venüs’ün Doğuşu” adlı sahne gösterisinin de yer alacağı bu özel gecede Melike Demirağ şarkılarıyla ekrana gelecek.

Açılış töreninde Türk sinemasının usta isimlerine ödülleri verilecek. 10 yıldır verilen “Yıldırım Önal Anı Ödülü”nu Yıldız Kenter, “Yeşilçam Emek Ödülü”nü Necmettin Çobanoğlu, “Sanatta Sosyal Sorumluluk Ödülü”nü ise Müjdat Gezen alacak…