Altınları sel götürdü

Marmaris'in Turunç ilçesinde aşırı yağışlardan sonra derelerin taşması sonucu çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Dursen Öztürk, evinin önündeki barakaya sakladığı 50 bin liralık altınların da suda kaybolduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 25.02.2010 - 14:14

Altınları sel götürdü

Muğla'nın Marmaris ilçesinin Turunç beldesinde Turunç beldesinde gece başlayan ve yaklaşık 3 saat süren şiddetli yağış ve dere yataklarının taşması sonucu yaşanan su baskınları sonrasında çamurla kaplanan sokaklar iş makineleriyle temizleniyor.

Marmaris Kaymakamlığı tarafından görevlendirilen görevliler, beldede hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. Şiddetli yağışın ardından su baskınlarının en yoğun yaşandığı Gökçe caddesinde yaşayan vatandaşlar, yağmur sularının sürüklediği kayaların su borularına zarar verdiğini ve beldedeki bazı ev ile iş yerlerini su bastığını anlattı.

Şiddetli yağış ve bir süre devam eden dolu, yat limanı ve sahilde de hasara neden olurken, evleri ile iş yerlerini su basan vatandaşlar, gece boyunca suları kendi imkanları ile temizlemeye çalıştıklarını dile getirdiler.

Su baskınında evleri zarar gören Dursen Öztürk, yukarıdan gelen suların evlerinin önündeki barakayı götürdüğünü anlatarak, ''24 yıllık birikimimiz olan altınlarımızı barakaya saklamıştık. Su baskınının ardından barakadaki yağ ve bal tenekelerinin arasına sakladığımız yaklaşık 50 bin TL'lik altın takıları bulamadık. 24 yıllık birikimimiz olan altınlar suyla gitti. Eve hırsız girer diye kocam hep değerli eşyalarımızı dışarıda saklıyordu. Paraları da aynı şekilde. Evde bir lira para bulamazsınız. Hırsız götüreceğine sular götürdü. Bulunması için yardım istiyoruz'' diye konuştu.

Bu arada bazı vatandaşlar, bölgeden geçen derenin otel inşaatı nedeniyle doldurulduğunu su baskınına bunun neden olduğunu öne sürdüler.

METREKAREYE 33 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ
Milas ilçesinde de şiddetli yağış nedeniyle 15 ev ve iş yerini su bastı. Sabah saatlerinde başlayan, 3 saat süren şiddetli yağışta metrekareye 33.6 kilogram yağışın düştüğü ilçede elektrik ve su kesintisi yaşandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...