Altınok bağımsız da aday olmadı

Keçiören Belediye Başkanlığı adaylığından çekildiğini açıklayan Turgut Altınok, hakkında ortaya atılan iddiaları “ahlaksızlık” olarak nitelendirdi. Altınok, Keçiören ilçesinde bağımsız aday olmaktan da vazgeçti.

Haberler 17.02.2009 - 18:04

AKP’de Keçiören Belediyesi Başkanı adaylığından çekilen Turgut Altınok, düzenlediği basın toplantısında hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Başka bir partiden aday olmayacağını belirten Altınok, daha sonra bağımsız aday olmaktan da vazgeçti.

“Yola çıktığın arkadaşlarını satmamak önemlidir” diyen Altınok, şunları kaydetti: “Güne göre, zamana göre, zemine göre hareket edenlerden olmadık. İkbal ve istikbal beklentisi içinde olanlardan olmadık. İkbal ve istikbal için eğilip bükülmedik. Güne göre hareket edenlerden, ikbal için diz çökenlerden olmadık. Onur, fazilet ve dürüstlük mücadelesi verdim. Gören gözler var görmüyor, kulaklar var duymuyor, diller var konuşmuyor. Benim bütün mücadelem, Ankara’yı saran kravatlı keneler ve çeteleredir.”

Altınok, “görev yaptığı süre içinde adının yolsuzluğa karışmadığını, ailesi ve çocuklarının makam otomobiline dahi binmediklerini” belirterek, “Biz yetim hakkını lafta değil yüreğimizde hissediyoruz” diye konuştu.

“Her şeyden önce onur, ilke ve yola çıktığı arkadaşlarını satmamaya önem verdiğini” anlatan Altınok, makam ve mevkileri millete hizmet yerleri olarak gördüğünü dile getirdi.

Altınok, “belediye meclis üyeliği adaylığında anlaşmazlıklar yaşandığını, bu nedenle AK Parti’nin Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekildiğini” anımsatarak, “Bunu etik ve ahlaki olmayan şekilde değerlendirenleri Allah’a havale ediyorum” dedi.

Birilerinin geçen seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de kendisine “çamur” atmaya çalıştığını söyleyen Altınok, bunu yapanlar siyasetten uzaklaştırılmadıkça, siyasetteki kirliliğin önlenemeyeceğini ifade etti. Altınok, “bu iftiralarla yıkılmayacağını” dile getirerek, “bunu yapanları kınadığını” söyledi.

Altınok, gazetecilerin, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylıktan çekilmesiyle ilgili tepkisinin ne olduğunu” sorması üzerine “Yorum yok, partiden istifa etmedim” karşılığını verdi. Altınok, bir başka soruyu “Başka bir partiden aday değilim” şeklinde yanıtladı.

Belediye Meclis salonunu dolduran vatandaşlar ve belediye çalışanlarının sık sık alkış ve sloganlarla Altınok’a destek verdi. Bazı vatandaşların “Başkan bizi yetim bırakma” diyerek ağıladığı görüldü. Bu sözler üzerine Altınok da duygulandı.

Salondaki bazı vatandaşlar da Altınok’a bağımsız aday olması isteklerini ilettiler.

Sayfa Yükleniyor...